Niedziela rozstrzygnie o brązowym medalu laskarzy Startu 1954 Gniezno

2011-06-12

Mało kto spodziewał się, że w walka finałowa o brązowy medal 75 Mistrzostw Polski seniorów w hokeju na trawie pomiędzy trzecim w tabeli po rundzie zasadniczej sezonu 2010/2011 UKH Start 1954 i czwartą ekipą KS Wartą Poznań, będzie tak emocjonująca. Po dwóch dniach (10-11.06) finałowej fazy zmagań o końcowe trzecie miejsce w tych rozgrywkach pomiędzy drużynami z Gniezna i Poznania jest remis 1:1.

W piątek 10 czerwca to górą byli warciarze pokonując u siebie w Poznaniu gnieźnieński Start 1954 5:3 prowadząc do przerwy 3:1. Goście byli po meczu rozczarowani. Prowadzili bowiem 1:0. Po zmianie stron doprowadzili do remisu 3:3 i – w najgorszym razie – liczyli na dogrywkę. Gospodarze znowu energicznie wspierani przez swoich wiernych kibiców, walczyli o sukces i dopięli swego.

Bramki dla KS Warta Poznań zdobyli: Wachowiak Tomasz 2(22kr,35kr), Walkowiak Maciej 3(33k,57,66k),
Dla UKH Start 1954 Gniezno bramki zdobyli : Grotowski Marcin 2(6,49), Wejerowski Maciej 1(45).

W tym układzie laskarze Startu 1954 musieli u siebie w sobotę 11 czerwca  wygrać drugie spotkanie, by doprowadzić do trzeciego decydującego meczu w niedzielę 12 czerwca. Tak też się stało gdyż Start 1954 Gniezno wygrał sobotnią potyczkę z warciarzami w stosunku 4:2 prowadząc do przerwy 1:0.

Bramki dla UKH Start 1954 Gniezno zdobyli: Wejerowski Maciej 2(43,68), Grotowski Robert 1(56), Baniewicz Piotr 1(62),
Dla KS Warta Poznań bramki strzelili: Semonowicz Artur 1(29), Walkowiak Maciej 1(70k),

Kto będzie ostatecznie górą w trzeciej odsłonie trudno coś stwierdzić na tą chwile. Już jutro 12 czerwca przekonamy się kto zdobędzie brązowy medal 75 Mistrzostw Polski seniorów w hokeju na trawie a kto zajmie czwarte nie medalowe miejsce. Na razie w pojedynkach obu drużyn jest remis. Miejmy nadzieje że to czerwono-czarni w dniu jutrzejszym będą cieszyli się z zajętego trzeciego miejsca. Oby tak było.