Nielba Wągrowiec wygrywa z Mieszkiem Gniezno w sparingu 2:1

2012-11-18

Mimo, że drużyny piłkarskie z niższych lig zakończyły tegoroczne rozgrywki w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013. Nie oznacza to że piłkarze mają już wolne, gdyż pod okiem swoich szkoleniowców uczestniczą w zajęciach treningowych jak również rozgrywają spotkania sparningowe. Tak jest u zawodników pierwszego zespołu Mieszka Gniezno występujacych w zmaganiach wielkopolskiej IV ligi grupy północniej. W sobotę 17 listopada podopieczni Przemysława Urbaniaka udali się na spotkanie sparnigowe do Wągrowca gdzie byli podejmowani przez trzecioligową drużynę Nielby. Spotkanie zakończyło się porażką czwartoligowca w stosunku 2:1.

Jak dowiedzieliśmy się od szkoleniowca Mieszka Gniezno. Trener biało-niebieskich  w sobotnim meczu nie mógł skorzystać z siedmiu swoich podstawoych graczy. I to miało niewątpliwie wpływ na porażkę Mieszka Gniezno w Wągowcu. Jednak jak stwierdził trener gnieźnian w rozmowie telefonicznej jego zespół w tak okrojonym składzie i z trzema debiutantami – szesnastkami Konradem Karasiewiczem, Damianem Garstką oraz siedemnastolatkiem Dawidem Łuckim. Na tle bardziej ogranych i doświadzconych graczy obu drużyn zaprezentowali całkiem przyzwioty fudbol. Co z pewnożcią cieszy szkoleniowca Mieszka Gniezno przed rozgrywkami rewanżowymi.

Wracając jednak do samego meczu pomiedzy Nielbą Wągrowiec a Mieszkiem Gniezno. To wynik sparingowej potyczki został ustalony w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Gnieźnianie pierwszą bramkę stracili już w 10 minucie gry. Piłkę w polu karnym ręką zatrzymał Robert Pepliński a podyktowaną jedenastkę na bramkę zamienił jeden z graczy Nielby. Wprawdzie w 30 minucie w meczu był remis 1:1 po tym jak w zespole Mieszka Gniezno bramkarza gospodarzy pokonał Albert Kowalski wykorzystując dograną piłkę od Marcina Nowaka. To jeszcze przed końcem pierwszej połowy gospodarze mieszkowcy stracili w 38 minucie drugą bramkę. I perwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Nielby Wagrowiec w stosunku 2:1. Po zmainie stron piłkarze Mieszka Gniezno mięli jeszcze kilka sytuacji strzeleckich do wyrównania stanu meczu. Lecz sztuka ta nie udała się biało-niebieskim. I spotkanie zakończyło się wygraną piłkarzy Nielby Wągrowiec.

Jak poinformował nas trener Mieszka Gniezna – Przemysław Urbaniak był to ostani mecz jego podopiecznych w tym roku. Do kończa listopada piłkarze Mieszka Gniezno będą uczwestniczyli jeszcze w zajęciach treningowych. Później nastapi okres roztrenowania zespołu. A drużyna ze swoim szkoleniowcem po tej przerwi spotka się na początku stycznia 2013 roku ażeby rozpocząć pryzgotowania do rundy wiosenej czyli rewanżowej.