Niemcy nominowali zawodników. Debiut Fursta na Błoniach!

2010-11-29Niemiecka federacja jako pierwsza przedstawiała przydział swoich reprezentantów w  poszczególnych eliminacjach do Indywidualnych Mistrzostw Świata na lodzie. W sanockiej rundzie Niemców reprezentować będzie jeden zawodnik i decyzją federacji został nim, Florian Furst. 22-latek zaliczy tym samym debiut na stadionie lodowym Błonie. Z kolei w St. Johann wystąpią Stefan Pletschacher i Max Niedermaier, natomiast w Saalfelden Gunther Bauer i Christopf Kirchner. Poniżej prezentujemy profil Floriana Furta przygotowany przez patrona medialnego styczniowych zawodów, redakcję speedway.info.pl.

Florian Furst (ur. 8.03.1989) – będzie jedynym reprezentantem Niemiec podczas rundy kwalifikacyjnej do Indywidualnych Mistrzostw Świata w wyścigach motocyklowych na lodzie w Sanoku. Dla tego niespełna 22-letniego zawodnika będzie to debiut na torze lodowym Błonie.

Furst już w wieku 9 lat rozpoczął starty na motocrossie, zaczynał od kategorii do 60 cm3. Wtedy też osiągnął swój pierwszy sukces – 2. miejsce w Mistrzostwach Dolnej Bawarii. Do 2006 roku występował na torach motocrossowych, by rok później przenieść się na owale lodowe. W debiutanckim sezonie zajął 12. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Niemiec, a od 2008 roku znajduje się w czołowej szóstce jeźdźców z tego kraju.

Na arenie międzynarodowej jego największym dotychczasowym sukcesem mógł być brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Świata z 2009 roku. Podczas zawodów w Inzell Niemcy zajęli trzecią lokatę, ale na skutek użycia przez Gunthera Bauera nieregulaminowego tłumika zweryfikowano wyniki i odebrano im brązowe krążki. Furst był bardzo blisko wywalczenia awansu do ubiegłorocznych finałów IMŚ, ale w wyścigu dodatkowym przyjechał za plecami Jana Klatovskiego i Pera Olova Sereniusa. Ponadto ma za sobą starty w finałach IME i IMEJ 2010.

ICE Racing Team Polska+foto/foto archiwum SportGniezno.pl

 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,Niemcy_nominowali_zawodnikow_Debiut_Fursta_na_Bloniach.html