Niepokonany Tuzinek

2009-12-17

W środę, 16 grudnia, odbył się czwarty turniej grupy B w ramach Wielkopolskiej Ligii Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt rocznika 1997. Tym razem występujący w rozgrywkach tej grupy UKS Tuzinek MOS Gniezno udał się do Leszna.

Gnieźnianki w swoim pierwszym meczu spotkały się z ekipą KKS Polonia Kępno. Młode gnieźnianki pierwszej połowy nie zaliczą do udanych. Popełniały liczne błędy i w ataku i w obronie, przez co wynik do przerwy był niekorzystny dla UKS Tuzina, 8:10. Na drugą połowę szczypiornistki z naszego miasta wyszły już skoncentrowane i zdeterminowane, aby wygrać. W tej odsłonie dominowały już zdecydowanie i wygrały całe spotkanie w stosunku 18:13.

Drugim przeciwnikiem Tuzinka był zespół UKS Bukowia Buk. Tym razem całe spotkanie przebiegało pod dyktando szczypiornistek z Grodu Lecha. Gnieźnianki do przerwy prowadziły już 12:6, a ostatecznie wygrały 20:11.

W ostatnim tego dnia pojedynku młode piłkarki ręczne z Gniezna zmierzyły się z ekipą gospodarzy MKS Arot Astromal Leszno. Gnieźnianki od początku objęły prowadzenie i nie oddały go do końcowej syreny meczu. Po dość jednostronnym pojedynku dziewczyny z Tuzinka pokonały swoje przeciwniczki w stosunku 21:9.

Podopieczne Romana Solarka i Roberta Popka zdecydowanie wygrały swoją grupę (niepokonane) i awansowały do części finałowej tegorocznych rozgrywek Wielkopolskiej Ligii Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Bezpośrednimi rywalami gnieźnianek o medale tegorocznych Mistrzostw Województwa będą: UKS GOSiR Dopiewo, SKF Sparta Oborniki i UKS Bukowia Buk.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych wygranych.

UKS Tuzinek MOS Gniezno wystąpił w składzie: bramkarka: Katarzyna Zygaj; zawodniczki pola: Monika  Stachowska, Anita Budzyńska, Kamila Stankiewicz, Ewa Zimna, Natalia Wojciechowska, Marcelina Dłutkowska, Marta Wojtkowiak, Monika Dolata, Agnieszka Sowa i Katarzyna Tomaszewska.