Niespodzianka na kortach w Turnieju Wojewódzkim Młodziczek! - Foto relacja

2012-07-16

14 lipca na Kortach Tenisa Ziemnego Tomasza Puchalskiego mieszczących się w Gnieźnie przy ulicy Roosevelta-Laubitza, rozegrano Turniej Wojewódzki Młodziczek, w którym wystartowało 8 zawodniczek. Gnieźnianka (UKS Smecz) Klaudia Konieczna po pięknym meczu pokonała najlepszą zawodniczkę turnieju (klasyfikowaną o 100 miejsc wyżej w klasyfikacji PZT) Oliwię Bogdanowicz ze Szczecinka wygrywając w setach 6:2, 6:1.

Niestety w grze o finał odezwała się kontuzja kolana i mimo wielkich chęci Klaudia nie sprostała zawodniczce z AZS Poznań Ani Chudzińskiej  i przegrała 6:1, 6:1. Także druga Gnieźnianka (UKS Smecz) Olga Kowalska uległa Ani Chudzińskiej  grając rundę wcześniej, przegrywając 6:4, 6:2.

Barwy naszego klubu UKS Smecz prezentowała również Ania Siwik z Ostrowa Wielkopolskiego, która w pierwszym pojedynku pokonała Olę Nawrocką z Pobiedzisk 6:2, 6:2  i uległa w grze o finał Wiktorii Jurek z Pabianic 6:2, 6:4.

Cały turniej po zaciętym finale wygrała Wiktoria Jurek pokonując w finale Anię Chudzińską 6:3, 6:1.

Zawodniczki z UKS Smecz Klaudia Konieczna i Olga Kowalska zagrały również w finale debla, gdzie uległy parze Wiktorii Jurek i Ani Chudzińskiej 7:5, 6:0.