Oddaliło się podium orlikom Mieszka Gniezno! - Fotorelacja

2013-06-10

W bardzo bojowych nastrojach jechali do Śremu orlicy starsi Mieszka Gniezno (rocznik 2002). Pojedynek z UKS-em "Szóstką" Śrem praktycznie decydował o brązowym medalu w Mistrzostwach Wielkopolski. Niestety, pomimo bardzo dobrej gry naszego zespołu, mecz zakończył się porażką biało-niebieskich 2-3. Wynik ten bardzo przybliżył do trzeciego miejsca orlików ze Śremu. Walka o tytuł rozstrzygnie się między orlikami Lecha i Warty Poznań.

Mecz od początku układał się bardzo pechowo dla naszego zespołu. W 5 minucie niegroźne zagranie piłki w nasze pole karne kończy się bramką samobójczą po pechowym zagraniu Nikodema Kęczkowskiego. Takiego szczęścia nie miał nasz zespół w ataku. Po strzale Kacpra Zimmera piłka odbiła się od jednego i drugiego słupka i wyszła w pole, a po strzale Oliviera Zakrzewicza z linii bramkowej piłkę wybił obrońca gospodarzy.Natomiast strzał głową Nikodema Kęczkowskiego był minimalnie niecelny. Dodatkowo sędzia powinien podyktować dwa rzuty karne za pchanie składających się w powietrzu do strzału naszych zawodników, ale tego nie zrobił.

Za trzecim razem sędzia wreszcie odgwizdał faul na Kacprze Zimmerze a skutecznym egzekutorem karnego okazał się Kuba Basiński. Było to na początku drugiej połowy i wydawało się że teraz już ten mecz na pewno wygramy. Tym bardziej że nasza przewaga stawała się coraz większa.  Niestety znakomitą skutecznością popisali się gospodarze, którzy oddali dwa strzały na naszą bramkę i niestety obydwa zakończyły się golami. Pomimo tego nasi orlicy ciągle atakowali i w końcówce meczu bramkę kontaktową zdobył Oli Zakrzewicz. Ostatnie minuty meczu to ataki całym zespołem bramki "Szóstki" ale wynik już się nie zmienił .

Za ten mecz należą się jednak pochwały całemu zespołowi, a teraz przed orlikami Mieszka dwa bardzo ciekawe mecze z bardzo mocnym Liderem Swarzędz.

UKS ,,Szóstka" Śrem - Mieszko Gniezno 3-2 ( 1-0 )

bramki: Jakub Basiński, Olivier Zakrzewicz

Mieszko: Szymon Steć - Nikodem Kęczkowski, Kacper Kubiak, Jakub Chlebda - Adam Kowalski, Jakub Basiński, Olivier Zakrzewicz - Kacper Zimmer, a także Bartosz Kwitowski, Nikodem Mirek, Jakub Kuczewski, Maciej Mierzwiak, Dawid Tomczyk