Olimpijczyk I Ostrów Wlkp. za silny. Młodzicy młodsi MKK Gniezno v-ce mistrzami województwa!

2013-05-26

Młodzicy młodsi MKK Gniezno udali się w niedzielę do Ostrowa Wlkp. na mecz, którego stawką było pierwsze miejsce w tabeli Wojewódzkiej Ligi Młodzika Młodszego.

Niestety podopieczni Łukasza Staszkiewicza nie stanęli na wysokości zadania i po słabym w ich wykonaniu występie ulegli drużynie Olimpijczyka I 64:90. Losy spotkania rozstrzygnęły się już do przerwy, przed którą gospodarze prowadzili już 16 punktami. Niestety, niektórzy zawodnicy nie udźwignęli ciężaru „meczu o wszystko” i popełniali ogromne ilości niewymuszonych błędów zarówno w ataku jak i w obronie. W odniesieniu sukcesu nie pomógł nawet zryw na początku czwartej kwarty, kiedy to gnieźnianie rzucili 15 punktów z rzędu niwelując straty do 9 oczek. Niestety 5 faul popełnił w tym momencie lider zespołu i niepodważalnie najlepiej grający i walczący tego dnia Milak, sytuacja ta podcięła skrzydła naszym graczom. W ostatnich minutach, kiedy losy spotkania były już rozstrzygnięte (77:64) na parkiecie pojawili się gracze głębokich rezerw po stronie MKK, czego skutkiem było powiększenie przewagi Olimpijczyka do tak dużych rozmiarów (w tym fragmencie 13:0 dla gości).

Tym sposobem młodzicy młodsi MKK Gniezno zajęli drugie miejsce w ligowej tabeli tuż za drużyną Olimpijczyka I Ostrów Wlkp.

Olimpijczyk I Ostrów Wlkp. : MKK Gniezno    90 : 64 (26:16, 19:13, 24:16, 21:19)

Punkty dla MKK: Szczapa 17, Milak 14, Kiełpiński 13, Trafny 10, Kierzek 4, Chojnacki 4, Kwapiszewski 2, Walkowiak Ł. 0, Stube 0, Gaweł 0, Andrzejewski 0,  Nowakowski 0.