Orlicy starsi Mieszka-Carbon Gniezno przegrywają z Gniewko Gniezno - Fotorelacja

2013-09-16

W słoneczne niedzielne przedpołudnie 15 września zespół orlików starszych Mieszka-Carbon Gniezno,  podejmował na boisku Orlika przy Wrzesińskiej (dawna jednostka wojskowa) w meczu derbowym zespół Gniewka Gniezno. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gości 4:1

W pierwszej połowie  zawodnicy jednej i drugiej drużyny stwarzali sobie sytuację do strzelenia bramki, ale tylko strzały zawodników Gniewka przekraczały linię  bramkową. W pierwszych minutach bliscy szczęścia byli mieszkowcy, jednak dobrze bronił były zawodnik Mieszka-Carbon  – Jakub Tomczak-Nitka, który zasilił zespół przeciwników. Więcej szczęścia mieli goście, którzy najpierw w szóstej minucie, a później w dwunastej pokonali,  kapitana drużyny Mieszka-Carbon Gniezno -  Wiktora Jóźwiaka. Bramkarz Mieszka-Carbon  jeszcze w kilku sytuacjach stawał na wysokości zadania broniąc strzały zawodników gości. Najwięcej sytuacji dla gospodarzy do strzelenia bramki miał napastnik Mieszka-Carbon Gniezno -  Filip Marzec, jednak strzały były albo minimalnie niecelne, albo dobrze łapał bramkarz Gniewka. Z daleka dwukrotnie próbował Patryk Rembowicz, jednak jego strzały również mijały bramkę przeciwników.

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla Mieszkowców, bramkę zdobył Maksym Grzeszczak i było 1:2. Niestety błędy w kryciu spowodowały stratę kolejnych dwóch bramek. Gniewko do końca kontrolował już sytuację na boisku i to goście mogli cieszyć się ze zwycięstwa w derbowym pojedynku.

Skład Mieszka:
Bramkarze: Wiktor Jóźwiak, Jakub Grajek,
Obrońcy: Patryk Rembowicz, Mateusz Stelmaszyk, Marcel Dąbrowski, Krystian Szczepaniak, Adrian Matelski, Eryk Kujawski,
Pomocnicy/Napastnicy: Wiktor Gromadzki, Stasiu Zbierski, Maksym Grzeszczak, Filip Marzec, Albert Kurowski, Jakub Poterski,  Kacper Bubacz, Nikodem Frączak, Oktawian Urbański,

W zespole Mieszka zabrakło kontuzjowanego Kamila Gierałki, który w ostatnim meczu przeciwko Lechii Kostrzyn doznał urazu mięśnia czworogłowego uda. Kamilowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i do treningów.

Skład Gniewka: Kuba Nitka BR, Kamil Konieczny BR, Piotr Krupa, Adam Łuczak, Patryk Polus, Mikołaj Czapla, Wojtek Raczek, Maksiu Krzemiński, Nikodem Nożyński, Paskal Hanspol, Nikodem Szociński, Oliwier Eggebrecht, Bartek Stręk, Kacper Franczak, Maciej Gozdecki, Jakub Dyc