Orlicy starsi Mieszka Gniezno gromią lidera! - Foto relacja

2013-04-27

To był mecz, o którym jeszcze długo będziemy pamiętać! Orlicy starsi Mieszka Gniezno ( rocznik 2002 ) po znakomitym meczu pokonali w sobotę 27 na boisku Orlika przy ulicy Cymsa (dawna Jednostka Wojskowa),  jeden z najlepszych zespołów w Wielkopolsce, orlików UKS Szóstki Śrem aż 5-2. Goście ze Śremu to aktualnie trzeci zespół Wielkopolski, a przed meczem w Gnieźnie byli liderami grupy mistrzowskiej z kompletem punktów. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie a słowa pochwały należą się obydwóm zespołom za bardzo ładny pojedynek toczony w duchu fair play.

Mecz zaczął się dla biało-niebieskich. W 2 minucie Jakub Chlebda podał piłkę z autu do Kuby Basińskiego, który popisał się znakomitym strzałem zza pola karnego, przy którym bramkarz gości był bez szans. Jednak dwie minuty później goście rewanżują się podobną akcją. Chwila nieuwagi w kryciu i zawodnik gości popisuje się jeszcze ładniejszym strzałem w samo ,,okienko" bramki Szymona Stecia. Szansę na ponowne prowadzenie w meczu mamy po akcji Oliviera Zakrzewicza, jednak Oli zamiast podawać do Kacpra Zimmera, strzela minimalnie niecelnie. W 17 minucie goście wychodzą na prowadzenie 2-1 a strzał zawodnika ze Śremu można zaliczyć do tych z kategorii ,,stadiony świata"! Jak się później okazało nie była to najładniejsza bramka tego meczu. W 20 minucie gnieźnianie wyrównują stan meczu na 2-2. Po rzucie wolnym Oliego Zakrzewicza bramkę zdobywa strzałem głową Bartosz Bluege.

Jednak wszystko co najlepsze czekało nas w drugiej połowie meczu. W 36 minucie znakomite zagranie Bartka Kwitowskiego do Oliego Zakrzewicza zamienia ten ostatni na bramkę, wyprowadzającą nas na prowadzenie 3-2. Goście ruszyli do ataku ale to nasz zespół strzela kolejną bramkę. W 40 minucie Kuba Basiński pewnie egzekuje rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym zawodnika ,,Szóstki". I wreszcie nadeszła 45 minuta meczu. Na strzał z połowy boiska zdecydował się bardzo dobrze grający prawy obrońca Nikodem Kęczkowski i pomimo rozpaczliwej interwencji bramkarza gości piłka wpada w te same ,,okienko" bramki jak przy bramce na 1-1 dla Śremu.

To zwycięstwo było pierwszym w dotychczasowych oficjalnych pojedynkach tych zespołów. Po tym pojedynku biało-niebiescy wskoczyli na ,,pudło" grupy mistrzowskiej ze stratą tylko punktu do liderującej Warty Poznań.

Mieszko Gniezno - UKS Szóstka Śrem 5-2 ( 2-2 )

bramki: Jakub Basiński 2, Olivier Zakrzewicz, Bartosz Bluege, Nikodem Kęczkowski

Mieszko: Szymon Steć - Nikodem Kęczkowski, Kacper Kubiak, Jakub Chlebda - Adam Kowalski, Jakub Basiński, Olivier Zakrzewicz - Kacper Zimmer (kap.)  rez. Nikodem Mirek, Bartosz Bluege, Bartosz Kwitowski, Jakub Kuczewaki, Maciej Mierzwiak