Orlicy starsi Mieszka Gniezno porażką zainaugurowali sezon piłkarski 2013 - Foto relacja

2013-04-02

Pomimo zimowej scenerii udało się rozpocząć sezon piłkarski 2013. Dokonali tego orlicy starsi Mieszka Gniezno (rocznik 2002), którzy na bardzo dobrze przygotowanym orliku przy ulicy Strumykowej, w 1 kolejce grupy mistrzowskiej, podejmowali swoich rówieśników z Warty Poznań, aktualnych wicemistrzów Wielkopolski. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem gości 4-1, jednak naszym zawodnikom za ten występ należą się słowa pochwały gdyż tak grając jeszcze nie raz będziemy się cieszyć ze zwycięstwa.

Oczekiwania przed meczem były duże co pokazała już pierwsza minuta spotkania. Wysoki pressing na całym boisku zakończył się jednak stratą piłki i szybkim kontratakiem gości zakończonym zdobyciem bramki. A była dopiero 25 sekunda meczu! Bramka ta nie podłamała biało-niebieskich, wręcz przeciwnie obserwowaliśmy prawdziwy szturm na bramkę Warty. Bez wątpienia najlepszym zawodnikiem na boisku był bramkarz Warty, który popisał się kilkoma kapitalnymi interwencjami po strzałach Basińskiego, Zimmera czy Zakrzewicza. Pod koniec 1 połowy zieloni zaczęli groźniej atakować, ale te ataki kończyły się na dobrze grającej obronie Mieszka. Wreszcie w 24 minucie mamy wyrównanie!. Bramkę zdobył Kacper Zimmer strzałem z rzutu wolnego.

Druga połowa była bardziej wyrównana jednak powoli przewagę zaczęli osiągać goście z Poznania. W 37 minucie pomylił się dobrze broniący dotychczas Szymon Steć ( debiut w zespole ), który myślał że piłka wyjdzie za bramkę i nie interweniował a ta wtoczyła się przy słupku do bramki. Trochę podcięło to skrzydła naszym zawodnikom, a ostateczny cios przyszedł w 43 minucie kiedy to warciarze zdobyli dwie bramki w minutę!  Wynik 1-4 utrzymał się już do końca meczu choć i jedni i drudzy mogli jeszcze zdobyć bramki.

Podsumowując można powiedzieć że gra lepsza niż wynik. Zabrakło trochę szczęścia, skuteczności, trochę kondycji i pewności siebie ale Warta to bardzo dobry zespół i wygrała zasłużenie.

Mieszko Gniezno - Warta Poznań 1-4 (1-1)

bramka: Kacper Zimmer

Mieszko: Szymon Steć - Nikodem Kęczkowski, Kacper Kubiak, Nikodem Mirek - Jakub Kuczewski, Jakub Basiński (kap.), Olivier Zakrzewicz - Kacper Zimmer rez.:Bartosz Kwitowski, Jakub Dzięcielski, Maciej Mierzwiak,Jakub Bobkiewicz

W drugiej kolejce Mieszko Gniezno wyjeżdża do Poznania na spotkanie z aktualnym mistrzem Wielkopolski Lechem Poznań. Mecz ten odbędzie się 7 kwietnia o godz.18.00