Orlicy starsi Mieszka Gniezno wygrywają w Grodzisku

2013-04-20

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo odnieśli orlicy starsi Mieszka Gniezno ( rocznik 2002 )w walce o Mistrzostwo Wielkopolski. Biało-niebiescy po trudnym meczu pokonali w Grodzisku miejscowy GSS 3-2, pomimo iż dwukrotnie w tym meczu na prowadzenie wychodził zespół z Grodziska. W meczu tym wystąpiliśmy bez kontuzjowanego naszego super strzelca Kacpra Zimmera co na pewno osłabiło naszą siłę w ataku. Bramki dla Mieszka zdobyli Nikodem Kęczkowski 2 i Adam Kowalski.

W zespole GSS Grodzisk grają dziewczyny ale dwa lata starsze ( rocznik2000 ). Dla naszego zespołu było to całkiem nowe doświadczenie. Pierwsze 5 minut to zdecydowana przewaga zespołu gospodarzy co było dla nas dużym zaskoczeniem. Na szczęście przetrwaliśmy ten napór dziewczyn i zaczęliśmy groźnie atakować bramkę gospodarzy. Jak się okazało bramkarka z Grodziska okazała się bohaterką tego meczu broniąc jak w transie, wielokrotnie ratowała swój zespół od utraty bramki. Tak było po strzałach Kuby Basińskiego i Oliego Zakrzewicza, wygrała także pojedynek sam na sam z Kubą Kuczewskim. I gdy do zakończenia 1 połowy pozostawała tylko minuta w niegroźnej sytuacji tracimy bramkę. Dalekie wybicie piłki w nasze pole karne i niezdecydowanie bramkarza i obrońcy wykorzystała napastniczka z Grodziska i strzałem głową wyprowadziła swój zespół na prowadzenie.

Drugą połowę zaczynamy od natychmiast zdobytej bramki. Oli Zakrzewicz podaje do Adama Kowalskiego a ten znakomitym strzałem w okienko doprowadza do wyrównania. Jednak po minucie znowu przegrywamy po kuriozalnej bramce samobójczej. Wrzuconą piłkę w pole karne próbował wybić dotychczas grający  bezbłędnie nasz kapitan Kacper Kubiak jednak zrobił to tak niefortunnie że przelobował bramkarza i znowu przegrywamy. W końcówce meczu przebudził się nasz napastnik Nikodem Kęczkowski który dwukrotnie wygrał pojedynek sam na sam ze znakomicie broniącą bramkarką gospodyń. Asysty przy tych bramkach zaliczyli Nikodem Mirek i Kuba Basiński.

To zwycięstwo awansowało nasz zespół na 4 miejsce ze stratą 3 punktów do lidera Szóstki Śrem. I właśnie zespół ze Śremu będzie kolejnym przeciwnikiem biało-niebieskich. Mecz ten odbędzie się 27 kwietnia o godz.12.00 w Gnieźnie.

GSS Grodzisk Wielkopolski - Mieszko Gniezno 2-3 ( 0-1 )

bramki: Nikodem Kęczkowski 2, Adam Kowalski 1

Mieszko: Szymon Steć - Jakub Chlebda, Kacper Kubiak ( kap. ), Nikodem Mirek - Adam Kowalski, Jakub Basiński, Olivier Zakrzewicz - Nikodem Kęczkowski
rez. Bartosz Bluege, Bartosz Kwitowski, Jakub Kuczewski, Maciej Mierzwiak, Jakub Bobkiewicz