Orlicy starsi Mieszko II (2002) remisem zainaugurowali rozgrywki ligowe! - Foto relacja

2013-04-08

Orlicy starsi KS Mieszko II  Gniezno (rocznik 2002) rozpoczęli rozgrywki w poznańskiej lidze Orlik E1 gr. 1, którzy na swoim boisku podejmowali rówieśników z Witkowa. Spotkanie to zakończyło się remisem 3-3 po bardzo wyrównanym i obfitującym w wiele sytuacji podbramkowych meczu.

Patrząc na wyniki rundy jesiennej zdecydowanym faworytem tego meczu była drużyna z Witkowa i to ona zdobyła pierwszą bramkę w tym meczu po  fatalnym będzie obrońców. Jednak naszym zawodnikom już pięć minut później udało zdobyć się bramkę wyrównującą po dośrodkowani i dużym zamieszaniu na polu karnym, strzałem z kilku metrów bramkarza z Witkowa pokonał Patryk Cieślewicz. Pomimo kilku dogodnych sytuacji nie udało się zawodnikom Mieszka w pierwszej połowie zdobyć kolejnych goli. Przed utratą bramki przez gości stanęła poprzeczka, w którą trafił z rzutu wolnego zawodnik Mieszka. Niestety w kilka minut po zdobyciu wyrównującego gola nasz zespół stracił bramkę. Szybki kontratak wyprowadzili  goście i pomimo obrony pierwszego strzału bramkarz naszej drużyny przy dobitce niepilnowanego zawodnik z Witkowa był bezradny. Pierwsza połowa zakończyła się jedno bramkowym prowadzeniem gości (1:2).

Początek drugiej połowy należał do zawodników Witkowa to oni stwarzali więcej groźnych sytuacji i właśnie po jednej z nich i dużym zamieszaniu zespół Mieszka stracił trzecią bramkę.

Ostatnie 15 minut meczu jednak należało do naszych zawodników którzy w odstępie kilku minut zdobyli dwie bramki. Pierwsza z nich padła z rzutu karnego po tym jak zawodnik Mieszka został faulowany w polu karnym. Rzut karny na gola zamienił sam poszkodowany  Sebastian Łukomski. Drugą w tym meczu bramkę celnym strzałem z wysokości pola karnego w krótki róg bramkarza po szybkiej i składnej akcji zespołu zdobył również Sebastian Łukomski.

Na  słowa pochwały zasłużył cały zespół, który od pierwszej do ostatniej minuty walczył o jak najlepszy wynik spotkania.

KS Mieszko II Gniezno – OKSIR-ORLIK WITKOWO 3-3 (1-2)

Bramki: Patryk Cieślewicz 1, Sebastian Łukomski 2.

Mieszko: Jakub Stachowiak (kap.), Kamil Grzechowiak, Mikołaj Pluciński, Jakub Stefański, Bartosz Szeliga, Kacper Kaczmarek, Alan Łuszczyński, Sebastian Łukomski, Mateusz Zakrzewski, Patryk Cieślewicz, Marcel Kaczmarek, Paweł Kubaszewski, Dawid Fiałkowski, Gabriel Tomczak, Gabriela Zakrzewska.

Trener: Tomasz Zakrzewski

W drugiej kolejce Mieszko II Gniezno pauzuje, a następne spotkanie rozegra dopiero 20 kwietnia o godz.10:00 również na własnym boisku z Huraganem Pobiedziska.