Orlicy starsi pierwszego zespołu Mieszka Gniezno ponownie wygrywają

2012-11-14

Orlicy starsi Mieszka Gniezno pewnie pokonali w swoim ostatnim meczu rundy jesiennej sezonu 2012/2013 w sobotę 10 listopada w Kobylnicy orlików tamtejszego Piasta w stosunku 7-1 i trzeba powiedzieć że był to najniższy wymiar kary jaki spotkał gospodarzy. Biało-niebiescy już wcześniej zapewnili sobie awans do grupy mistrzowskiej i wiosną powalczą o Mistrzostwo Wielkopolski z Lechem Poznań, Wartą Poznań, Szóstką Śrem, GSS Grodzisk Wielkopolski, Liderem Swarzędz, Gromem Dopiewo i Gromem Plewiska.

Pierwsza połowa to przyzwyczajanie się do boiska. Najszybciej ta sztuka udała się Kacprowi Zimmerowi, który trzykrotnie pokonał bramkarza gospodarzy. Trzeba jednak powiedzieć że bramki padły po bardzo ładnych akcjach zespołowych całego zespołu.

Druga połowa to już dominacja zespołu Mieszka Gniezno, dużo gry z pierwszej piłki, akcji skrzydłami i strzałów na bramkę. Efektem tego były kolejne cztery bramki, a mogło ich być zdecydowanie więcej. Między innymi Nikodem Kęczkowski popisał się wspaniałym strzałem z przewrotki, po którym piłka minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką. A mogła być bramka sezonu! Na końcu tracimy bramkę po błędzie obrony i bramkarza, ale cały zespół za ten mecz zasłużył na brawa.

W meczu nie mogli zagrać trzej podstawowi zawodnicy Jakub Basiński, Adam Kowalski i Damian Kołacki, którym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Piast Kobylnica  -  Mieszko Gniezno 1-7 ( 0-3 )

bramki: Zimmer 5, Zakrzewicz 1, Bluege 1

Mieszko: Bobkiewicz - Kwitowski, Kubiak, Mirek - Kęczkowski, Bluege, Zakrzewicz - Zimmer, a także Chlebda, Kuczewski, Mierzwiak, Dzięcielski, Tomczyk, Matlak, Hanczewski, Splitt