Orlik młodszy Mieszka Gniezno gromi Nielbę Wągrowiec 7:0

2012-06-01

Na ten mecz zespół orlika młodszego Mieszka Gniezno czekał z nadzieją ale i pewną obawą. Przeciwnik, Nielba Wągrowiec to zespół ze ścisłej czołówki, walczący o ,,pudło". Dodatkowo doskonale pamiętaliśmy porażkę 2-3 w pierwszym meczu w Wągrowcu. Jednak w tym dniu dzisiejszym 1 czerwca zespół z Gniezna zagrał fantastycznie, już po 4 minutach na boisku przy ulicy Strumykowej prowadził 3-0, a wynik końcowy 7-0 wydaje się wręcz jako nieprawdopodobny! Cały zespół zasługuje za ten pojedynek na duże pochwały, a jako nagrodę wszyscy otrzymali dużą paczkę...cukierków)))

Początek spotkania ułożył się dla gnienian znakomicie. Goście chyba jeszcze nie spostrzegli się a przegrywali już 0-3. Najpierw Olivier Zakrzewicz w 1 minucie, następnie Kacper Zimmer w 2 minucie i ponownie Oli w 4 minucie i prowadzimy już 3-0! A zespół Mieszka Gnieyno grał pierwszą połowę pod silny wiatr. Goście to jednak mocny zespół i z czasem zaczął coraz śmielej atakować. Bardzo dobrze grała jednak obrona Mieszka Gniezno łącznie z bramkarzem Jakubem Chlebdą.

W drugiej połowie festiwal strzelecki zespołu z grodu Lecha trwał dalej. Szybko strzelone trzy bramki odebrały ochotę do gry gościom. Na 4-0 podwyższył w 29 minucie Kacper Zimmer, w 31 bramkę strzelił Jakub Basiński a w 35 ponownie Olivier Zakrzewicz. Ostatnią bramkę strzelamy w 47 minucie, a jej autorem już po raz czwarty w tym meczu jest Oli.

Po raz pierwszy w tym sezonie zespół zagrał na zero z tyłu, za co należą się pochwały dla bramkarza Kuby i całej obrony Kacpra, Nikodema, Bartka, Adama i Kuby. Bardzo dobrze  grała nasza pomoc z Basiną, Bartkiem, Dzięciołkiem, Damianem  i Nikim, a akcje wykańczali jak zawsze Oli i Kacper. A w dodatkowej tercji młodzi gnieźnianie zagrali kolejny dobry mecz remisując 2-2. Szczególnie trzeba wyróżnić nowego bramkarza Kubę Bobkiewicza a także Kubę Chlebdę, który pokazał, że nie tylko jest dobrym bramkarzem ale także i strzelcem, zdobywając dwie bramki.

A już w środę 6 czerwca Mieszko Gniezna gra kolejny ważny mecz z Akademią Reissa.

Mieszko: Jakub Chlebda - Bartosz Kwitowski, Kacper Kubiak, Nikodem Mirek - Bartosz Bluege, Jakub Basiński, Olivier Zakrzewicz - Kacper Zimmer rez.: Adam Kowalski, Jakub Dzięcielski, Nikodem Kęczkowski, Damian Kołacki, Jakub Kuczewski, Dawid Tomczyk

Mieszko II - Jakub Bobkiewicz - Filip Split, Jakub Kuczewski, Michał Rajski - Hubert Matlak, Maciej Mierzwiak, Bruno Bieliński - Dawid Tomczyk