Orlik starszy Mieszko Gniezno przegrywa na inagurację nowego sezonu z Lechią Kostrzyn -Fotorelacja

2013-09-08

W piątek zespół orlików starszych Mieszka podejmował zwycięzcę ligi w rundzie wiosennej Lechię Kostrzyn. Nasi młodzi mieszkowcy przegrali w swoim pierwszym meczu ligowym 0:3. Do przerwy mecz był wyrównany. Jedna i druga drużyna stwarzała sobie okazje do zdobycia bramki. Jednak to goście po pięknym strzale Norberta Gruszki w samo okienko w 14 minucie meczu wyszli na prowadzenie. W pozostałych sytuacjach obronną ręką wychodzili bramkarze: Mieszka – Wiktor Jóźwiak i Lechii – Norbert Łuczak.

W drugiej połowie zespół z Kostrzyna był wyraźnie groźniejszy. Po kilku zmianach w Naszej drużynie przewaga Lechii była na tyle duża, iż została udokumentowana dwoma kolejnymi bramkami. W 36 minucie meczu, po strzale zza pola karnego zawodnika Lechii, piłka odbiła się od próbującego ratować sytuację Kamila Gierałki i wpadła obok zmylonego Wiktora Jóźwiaka. W 38 minucie było już 3:0 dla przyjezdnych. Zbyt długa próba rozgrywania i wyprowadzenia piłki przez obrońców zakończyła się stratą, którą wykorzystał Michał Kubiak ustalając wynik spotkania. Dalsza część meczu to kolejne próby zawodników z Kostrzyna, jednak dobre  interwencje i troszkę szczęścia /strzały w słupek i porzeczkę/ dopisało debiutującemu w bramce Mieszka Kacprowi Ostrowskiemu.

Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gości. Jednak trener Mieszka, Artur Bartkowiak, może być zadowolony z postawy swoich zawodników, którzy z treningu na trening i z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej.

Skład Mieszka:

Bramkarze: Wiktor Jóźwiak, Kacper Ostrowski, Jakub Grajek,

Obrońcy: Patryk Rembowicz, Kamil Gierałka, Mateusz Stelmaszyk, Krystian Szczepaniak, Szymon Ogrodny,  Adrian Matelski,

Pomocnicy/Napastnicy: Albert Kurowski, Jakub Poterski, Filip Marzec, Stasiu Zbierski, Maksym Grzeszczak, Wojtek Błaszczyk, Wiktor Gromadzki, Kacper Bubacz, Nikodem Frączak, Eryk Kujawski, Oktawian Urbański, /Hubert Gruszecki - z powodu urazu nie mógł wystąpić/

Pozostali zawodnicy /Marcel Dąbrowski, Michał Domagalski, Kacper Fiebig, Jakub Grześkiewicz, Marcel Jędro, Mikołaj Konieczny/, którzy dołączyli do treningów dopiero w ostatnim czasie, nie wystąpili w spotkaniu, jednak dopingowali kolegów i byli z nimi od początku do końca.

Skład Lechii: Łuczak (Nowicki) - Grala, Szymanowski, Błażykowski, Piaskowski, Sobczak, Gruszka, Kubiak oraz Filary, Zastawa, Lykstet, Koper i Grześkowiak.