Ostatni news 2012 roku czyli sobota pracująca dla MKK Gniezno!!!

2012-12-31

Mimo przerwy rozgrywkowej świąteczno - noworocznej, seniorzy MKK Gniezno wzięli udział w XIII Memoriale im. Jacka Ponickego w Poznaniu. Turniej odbył się w sobotę i niedziele, lecz los zżądził, iż oba turniejowe mecze nasi koszykarze zagrali w sobotę. Pierwszy mecz turnieju pomiędzy Politechniką Poznań a Tarnovią Tarnowo Podgórne zakończył się wynikiem 76-59 dla akademików.

Gnieźnianie do turnieju przystąpili w okrojonym ośmioosobowym składzie. Pierwsze spotkanie przeciwko Tarnowii był bardzo wyrównane od samego początku. Niestety już na początku 3 kwarty piąty faul otrzymał Miłosz Sroczyński co skomplikowało sytuacje personalną naszej drużyny. Brak w turnieju zawodników podkoszowych Dobrzyckiego i Konwińskiego oraz zejście Miłosza spowodowało, iż MKK  przegrało walkę na tablicy. Mecz zakończył się wynikiem 86-75 dla Tarnowii.

Po zaledwie dwóch godzinach przerwy MKK rozegrało spotkanie z I-ligowa Politechniką Poznań.
Nasi zawodnicy walczyli nie tylko z przeciwnikiem ale i rosnącym zmęczeniem. Porażka 100-81 z pierwszoligowym zespołem ujmy naszym chłopakom nie przynosi.

Turniej ten był szansą do pokazania się w grze zawodnikom, którzy w spotkaniach ligowych grywali do tej pory w mniejszym wymiarze czasowym. Trener Arkadiusz Konowalski uważa udział w nim za udany prognostyk przed rundą rewanżową rozgrywek ligowych.

Na parkiet koszykarze MKK wrócą 13 stycznia w wyjazdowym spotkaniu ligowym ze Stalą Ostrów Wlkp. Kibice basketu z Gniezna za sprawą portalu SportGniezno.pl mogą liczyć na bieżącą relacje z tego spotkania.

Korzystając z okazji Zarząd Klubu składa życzenia wszelkiej pomyślności ,sukcesów sportowych całemu gnieźnieńskiemu środowisku sportowemu !