Ostatnie sparingi przed inauguracją rundy wiosennej

2010-03-15

W swym ostatnim meczu sparingowym przed inauguracją rundy wiosennej sezonu 2009/2010 piłkarze A klasowej drużyny Fary Pelikan Żydowo podejmowali u siebie w niedzielę, 14 marca, występującą w klasie okręgowej Lechitę Kłecko.

Lepszymi w tej konfrontacji piłkarskiej okazali się podopieczni Zdzisława Krygiera z Kłecka pokonując drużynę z Żydowa aż 3:0. Dwie bramki dla Lechity Kłecko zdobył Norbert Szklarz: jedną w 43 minucie oraz drugą na 9 minut przed końcem meczu, z kolei trzeciego gola dla gości zdobył w 7 minucie Tomasz Bondyra. Jak stwierdził szkoleniowiec z Żydowa – Bogdan Kozłowski, gładką porażkę z Lechitą należy upatrywać w braku kilku podstawowych graczy tej drużyny. Miejmy nadzieję, że takich problemów szkoleniowiec z Żydowa nie będzie już miał podczas zmagań ligowych, które w A klasie jak i poznańskiej klasie okręgowej, rozpoczynają się już w najbliższy weekend.

Podobnie jak zespoły z Żydowa i Kłecka swoje ostatnie sparingowe mecze przed inauguracją rundy wiosennej rozegrały w ten weekend drużyny z powiatu gnieźnieńskiego uczestniczące w poznańskiej klasie okręgowej jak również A klasie. I tak Vitcovia Witkowo zmierzyła się z Huraganem Pobiedziska. Obie ekipy na co dzień występują w poznańskiej klasie okręgowej grupa wschód. W sparingu,  do którego doszło w sobotę, 13 marca, w Witkowie lepszymi okazali się piłkarze z Pobiedzisk wygrywając tą konfrontację 3:1. Honorową bramkę dla Vitcovi Witkowo zdobył Sebastian Masłowski.

Jeśli pogoda pozwoli to za tydzień wznowione zostaną rozgrywki w poznańskiej klasie okręgowej grupie wschód jak również A klasie grupie pierwszej.