Ostre strzelanie KS Gniezno w meczu z SKS 13-ką Poznań

2013-09-16

Piłkarze KS Gniezno, w piątym meczy nowego sezonu w rozgrywkach  poznańskiej klasy A grupy 1, urządzili sobie ostre strzelanie. W niedzielę 15 września podopieczni Piotra Kubalewskiego udali się do Poznania na swój kolejny mecz gdzie byli podejmowani przez zespół SKS  13-tki. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem biało-czerwonych, którzy rozgromili swojego rywala aż 7:1.

Od pierwszych minut przewaga KS Gniezno w niedzielnym meczu nad swoim rywalem nie podlegała żadnej dyskusji, co zostało udokumentowane prowadzeniem do przerwy przez podopiecznych Piotra Kubalewskiego 3:0. Pierwszy gol dla biało-czerwonych w tej części gry padł w 15 minucie a autorem bramki okazał się Jakub Hoffmann pokonując bramkarze gospodarzy strzałem z 10-tego metra w sytuacji sam na sam. Po półgodzinie gry gnieźnianie zdobyli drugą bramkę. Tym razem na listę strzelców w zespole KS Gniezno wpisał się Dawid Gąsiorowski lokując piłkę po zagraniu od Jakuba Hoffmanna w krótkim narożniku bramki gospodarzy. Trzecia bramka a zarazem ostatnia w pierwszej połowie została zdobyta w 40 minucie a była ona samobójczym golem jednego z zawodników SKS  13-tki Poznań.

Po zmianie stron obraz gry niewiele uległ zmianie. Nadal na bramkę gospodarzy szybkie ataki przeprowadzali piłkarze KS Gniezno, zdobywając po nich kolejne bramki. Na początku drugiej części została zdobyta czwarta bramka dla KS Gniezno. W 50 minucie prowadzenie KS Gniezno do 4:0 podwyższył Adam Niedzielski. Pięć minut później biało-czerwoni prowadzili już 5:0 po golu zdobytym przez Jakuba Hoffmanna, który strzałem z 11-tego metra pokonał bramkarza gospodarzy będąc z nim w sytuacji sam na sam. Choć zespół z Poznania, w 70 minucie zdołał strzelić honorową bramkę zmniejszając tym samym prowadzenie drużyny z Gniezna do 5:1, to po tej straconej bramce KS Gniezno odpowiedział jeszcze dwoma zdobytymi golemi. Najpierw w 80 minucie bramkę dla biało-czerwonych zdobył Bartosz Kapsa a końcowy wynik meczu na 7:1 dla KS Gniezno ustalił w 85 minucie Jakub Hoffman, który jednocześnie zdobywając w niedzielnym meczu swoją trzecią bramkę ustrzelił przysłowiowego hat trick. Dzięki efektownemu zwycięstwu KS Gniezno umocnił się na trzecim miejscu w tabeli poznańskiej klasy grupy 1. .

A już 21 września KS Gniezno rozegra kolejne swoje spotkanie mistrzowskie. O godzinie 16 przy ulicy Strumykowej dojdzie do arcyciekawego pojedynku piłkarskiego, w którym biało-czerwoni podejmować będą piłkarzy Wiary Lecha Poznań.

Skład KS Gniezno: Michał Przyborski Dawid Kasprzyk, Mikołaj Bereźnicki, Adam Niedzielski, Rafał Mucha, Piotr Kubalewski, Krzysztof Kubalewski, Bartosz Kapsa, Adam Paluch, Patryk Gardynik, Patryk Tomczak, Dariusz Szykowny, Jakub Hoffman, Dawid Gąsiorowski, Sebastian Śniegowski.

Pełne wyniki 5 kolejki - 14-15 września
Przemysław Poznań - Polonia II Środa Wielkopolska          5:1
Concordia Murowana Goślina - Pogoń Książ Wielkopolski 8:0
Czarni Czerniejewo - Zawisza Dolsk                                 2:3
SKS 13 Poznań - KS Gniezno                                            1:7
Wiara Lecha Poznań  - Poznań FC                                    7:0
Orkan Jarosławiec - LKS Kicin                                          5:0