Ostre strzelanie Startu 1954 Gniezno

2010-02-15

W sobotę, 13 lutego, laskarze Startu 1954 Gniezno o mały włos sprawili by niespodziankę. W przedostatnim meczu rundy rewanżowej rozgrywek Halowych Mistrzostw Polski seniorów w hokeju trwającego jeszcze sezonu 2009/2010, po bardzo zaciętym meczu ulegli we własnej hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie w meczu na szczycie ligowej tabeli Grunwaldowi Poznań zaledwie jedną bramką 8:9. A mogło być zupełne inaczej...

Dzień później nie było już niespodzianki. Zgodnie z oczekiwaniami w ostatnim meczu rundy rewanżowej w niedzielne przedpołudnie, 14 lutego, również na własnym treenie, gnieźnianie rozgrywki sezonu zasadniczego zakończyli bardzo mocnym akcentem pokonując laskarzy Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego z Poznania aż 19:7. O tak okazałym zwycięstwie podopiecznych Wojciecha Jankowskiego zadecydowała pierwsza odsłona niedzielnego meczu, po której to czerwono-czarni prowadzili już 6:2. W tej części gry dwukrotnie bramkarza gości pokonał Marcin Grotowski w 5 oraz 8 minucie meczu, a po jednej bramce dorzucili: Mariusz Gromadzki - 1 minuta, Maciej Wejerowski - 12 minuta, Robert Grotowski – 26 minuta oraz Aleksy Szymański – 30 minuta. Dla gości po jednym celnym trafieniu do bramki Startu 1954 Gniezno strzeżonej przez Stefana Macioła na swoim koncie zapisali: Łukasz Kosmaczewski – 18 minuta i Szymon Pacanowski – 20 minuta.

Po zmianie stron podopieczni Wojciecha Jankowskiego, kontynuowali festiwal strzelecki. W tej odsłonie meczu gnieźnianie zdobyli aż 13-cie bramek tracąc przy tym zaledwie pięć.  W zespole czerwono-czarnych sześć razy na listę strzelców wpisał się Marcin Grotowski – 32, 33, 34, 48, 46 i  60 minuta, trzy razu uczynił to Maciej Wejerowski – 42, 54 i 58 minuta, a po jednej bramce do końcowego wyniku meczu dołożyli: Michał Poltaszewski – 32 minuta, Piotr Baniewicz – 34 minuta Robert Grotowski – 46 minuta i Mariusz Gromadzki – 35 minuta. Dla pokonanych trzy razy do bramki gnieźnieńskiej trafił Łukasz Kosmaczewski – 38, 50 i 53 minuta, a dwie bramki strzelił Patryk Bułka – 44 i 54 minuta.

Jednobramkowa sobotnia porażka z wojskowymi i niedzielny pogrom ZSMS cieszyła gnieźnian. Zakładali oni bowiem, że Grunwald wygra rywalizację w rundzie zasadniczej i zespół z pozycji lidera, zespół Pomorzanina Toruń, na drugie miejsce, co oznaczałoby, że w półfinale mistrzostw Polski podopieczni Wojciecha Jankowskiego zmierzą się  właśnie z ekipą toruńską, którą dwukrotnie pokonali w rundzie zasadniczej. Tymczasem Grunwald  spłatał gnieźnianom psikusa, gdyż nie chcąc chyba zmierzyć się już w półfinale z lokalnym rywalem – Pocztowcem Poznań, został  nieoczekiwanie pokonany w niedzielę, 14 lutego, w Środzie Wielkopolskiej przez tamtejszą Polonię 9:5, co spowodowało zupełny rozpad założeń ekipy Startu na turniej finałowy. Porażka bowiem Grunwaldu w Środzie sprawiła, ze triumfatorem rundy zasadniczej został z dorobkiem  40 punktów Pomorzanin Toruń. Torunianie w pierwszym meczu półfinałowym zmierzą się z czwartą drużyną rundy zasadniczej – Pocztowcem Poznań, który zgromadził 35 punktów. Drugi w tabeli Grunwald Poznań (39) zmierzy się natomiast  z trzecim – Startem Gniezno (37). Zwycięzcy półfinałów zagrają o mistrzostwo Polski, a przegrani zmierzą się w walce o brązowy medal. Turniej finałowy mistrzostw Polski rozegrany zostanie  w dniach 20-21 lutego w hali sportowej  Zespołu Szkół nr 28 przy ul. Kromera w Bydgoszczy.