Ostre strzelanie toruńskiego Pomorzanina w Gnieźnie

2011-10-16

Kolejne spotkanie w ramach rozgrywek Mistrzostw Polski Mężczyzn I ligi w hokeju na trawie rozegrała drużyna Startu 1954 Gniezno. W niedzielę 16 października na własnym boisku GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie, czerwono-czarni podejmowali wicelidera tabeli zespół Pomorzanina Toruń.

Gnieźnianie niestety nie sprostali drugiej drużynie rozgrywek pierwszoligowych i przegrali to spotkanie w stosunku 3:9 przegrywając do przerwy 0:2. Pierwsza bramka dla gości z grodu Kopernika została zdobyta w 3 minucie gry. Jej autorem okazał się Wojciech Zadka. Ten sam zawodnik również był autorem drugiej bramki, którą zdobył w 6 minucie meczu. W pierwszej połowie więcej bramek już nie zdobyto i ta część spotkania zakończyła się prowadzeniem dwubramkowym Pomorzanina Toruń.

Po zmianie stron w meczu zdobyto jeszcze dziesięć bramek, z tym że gnieźnianie strzelili ich zaledwie trzy przy zdobytych przed gości w liczbie siedem. Dla gospodarzy dwie bramki strzeli Mateusz Ciężki (50,67) a jedną zdobył Marcin Grotowski (68). Dla gości z Torunia pięć celnych trafień do bramki gnieźnieńskiej zaliczył Karol Szyplik (45,54kr,59,61,65), a po jednej bramce do końcowego wyniku meczu dołożyli Michał Raciniewski (46), Marek Dąbrowski (56) i

Po tej porażce Start 1954 zajmuje w tabeli ligowej piąte miejsce z 9 oczkami. Na prowadzeniu Grunwald Poznań z 15 punktami, przed Pomorzaninem Toruń również z 15 oczkami i Pocztowcem Poznań z 12 punktami.

A już w najbliższą niedzielę 23 października laskarze Startu 1954 Gniezno rozegrają następne spotkanie mistrzowskie. Tym razem przeciwnikiem czerwono-czarnych w meczu wyjazdowym będzie ekipa Polonii Środa Wielkopolska. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 14.00.

Wyniki spotkań  16 października 2011
WKS Grunwald Poznań             9 : 0 (4 : 0)     LKS Rogowo
KS Warta Poznań                        2 : 1 (2 : 1)     KS AZS AWF Poznań
UKH Start 1954 Gniezno           3 : 9 (0 : 2)     KS Pomorzanin Toruń
LKS Gąsawa                               4 : 2 (3 : 2)     KS Polonia Środa Wlkp