Paulina Nowacka i Filip Kujawa Mistrzami Polski LZS

2013-06-18

Świetny występ w końcówce sezonu zanotowali młodzi tenisiści stołowi Stelli Niechan Gniezno podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w Ostródzie. Startowało łącznie stu osiemdziesięciu pięciu zawodników z całej Polski. Reprezentacja Wielkopolski składała się z dziewiętnastu zawodników, w tym sześciu Stelli Niechan. Ale to właśnie nasi zawodnicy , jako jedyni stawali na podium. Dwie konkurencje z ośmiu rozgrywanych wygrali steliści. Paulina Nowacka wśród młodzieżowców pokonała kolejno: Beatę Wyrwicką z Gorzowa 3;2, Anikę Kocoń z Chełmna 3:0 i w finale Aleksandrę Leśnicką z Gorzowa 3:1. Największa niespodziankę całych zawodów sprawił Filip Kujawa wygrywając kategorię kadetów. Pokonał Roberta Żukowskiego 3:0, Kacpra Makowskiego 3:0, Jakuba Polańskiego z Rawy Mazowieckiej 3:0, Nikodema Maćkowskiego z Drzeczkowa 3:2 i w finale po dramatycznym meczu pokonał Filipa Wesołowskiego z Łasina 3:2. Filip grał w całym turnieju wyjątkowo skoncentrowany i dobrze realizował założenia taktyczne.

Bardzo dobrze w młodziczkach zaprezentowała się Anita Chudy zajmując trzecie miejsce. Wygrała z Nikolą Skórzewską 3:2, Katarzyną Girach 3:2, o finał uległa Elizie Brzęczek 1:3 i wygrała o trzecie miejsce z Julią Sobolską 3:2. Anita była wyjątkowo odporna psychicznie, ponieważ we wszystkich wygranych pojedynkach 3:2, przegrywała już 0:2 w setach. Piąte miejsce w kadetach zajął Jakub Różak, dziewiąta była Basia Jóźwiak, a siedemnasta Magda Wysocka w juniorkach.

Ostatnią imprezą w tym sezonie będą Mistrzostwa Polski kadetów – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Radomsku. Tam zarówno indywidualnie jak w drużynie awansowali: Jakub Różak i Filip Kujawa. Od poniedziałku przygotowują się do tej imprezy na zgrupowaniu w Chełmnie.