Paulina Nowacka - Mistrzynią Polski LZS

2012-06-18

W dniach 16-17 czerwca w Ostródzie rozegrano Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym z udziałem 168 zawodników. Bardzo dobrą formę potwierdziła zawodniczki Stelli Niechan Gniezno – Paulina Nowacka. Paulina wygrała zdecydowanie cały turniej pokonując min. w półfinale Sylwię Pawlak z Lublina 3:1, a w finale również 3:1 Zuzannę Chrulską z Lidzbarka Warmińskiego. Trzeba dodać, że gnieźnianka została powołana do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w lipcu w Austrii. Również dobrze zgrała inna gnieźnianka Magdalena Wysocka zajmując siódme miejsce w kategorii juniorek.

Z innych reprezentantów z Gniezna awansujących do tych Mistrzostw Polski Michał Nowak zajął 9 miejsce, a Barbara Jóźwiak 13 miejsce. W sumie reprezentacja Wielkopolski liczyła 18 zawodników. W prowadzonej punktacji województw, Wielkopolska zajęła trzecie miejsce za Warmińsko Mazurskim i Dolnośląskim.