Pechowa trzynastka dla Mieszka Gniezno

2009-11-01

W trzynastej kolejce rozgrywek III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Mieszka ulegli w sobotę 31 października na własnym boisku  przy ulicy Strumykowej wiceliderowi tabeli, drużynie Victorii Koronowo 2:4.

Mimo wyrównanej pierwszej połowy i doprowadzeniu do remisu w 53 minucie spotkania na 2:2, ostatecznie nie udało się zdobyć choćby punktu z dotychczasowym wiceliderem tabeli III ligi. A jak do tego doszło. Goście na prowadzenie 1:0  wyszli w 8 minucie. Strzelcem bramki okazał się dla Koronowa - Jakub Kujawka. Gospodarze do remisu 1:1 jednak doprowadzili w 17 minucie  meczu. Po szybkiej kontrze wyrównującego gola strzelił dla zespołu biało-niebieskich - Arkadiusz Mokrzycki. Po niezbyt udanym początku w wykonaniu mieszkowców gra się uspokoiła, a mecz stał się bardziej wyrównanym  widowiskiem. To z pewnością uśpiło czujność piłkarzy Mieszka Gniezno, a w szczególności golkipera biało-niebieskich - Adriana Różyckiego. Po kolejnej z akcji Koronowa w 28 minucie Victoria wyszła ponownie na prowadzenie 2:1, po strzale Marcina Skoneckiego, który posłał piłkę do pustej bramki nad interweniującym bramkarzem Mieszka. Po starcie drugiej bramki mieszkowcy wprawdzie mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia wyrównującej bramki, jednak szanse w zespole z grodu z Lecha zmarnowali Góralski, Kamiński czy Arkadiusz Mokrzycki. W ten sposób pierwsza połowa kończy się prowadzeniem gości z Koronowa 2:1.
Druga połowa sobotniego meczu rozpoczęła się dla gnieźnien wyśmienicie. Już w 52 minucie po faulu i podyktowanej jedenastce, gola doprowadzającego do remisu 2:2 zdobył Michał Góralski. Radość niestety z remisu w zespole Mieszka nie trwała długo. W 55 minucie gnieźnianie bowiem stracili trzecią bramkę po ewidentnym błędzie golkipera Mieszka – Adriana Różyckiego. Bramkarz gospodarzy również nie popisał się w 73 minucie meczu, kiedy to po raz czwarty musiał wyjmować piłkę z własnej bramki. Ostatecznie mecz przy kilku dogodnych sytuacjach do zdobycia bramki w wykonaniu piłkarzy Mieszka Gniezna zakończył się kolejną porażką w stosunku 2:4.
Kolejnym przeciwnikiem Mieszka Gniezno w meczu wyjazdowym w dniu 7 listopada o godzinie 14.00 w Trzciance będzie miejscowa ekipa Lubuszanina.

Skład Victorii: Skory - Walda, Raszka, Szczukowski, Talarek - Skonieczka, Kardasz, Wiśniewski, Raczyński - Kujawka, Kawałek

Skład Mieszka: Różycki - Bereźnicki, Lewandowski, Piotrowski, Jackowiak -Kamiński,Marciniak, Michałowski, Góralski, Chęciński - Mokrzycki A.