Pelikan Niechanowo remisuje z Kłosem Zaniemyśl

2013-02-10

Pierwszy remis w trzecim tegorocznym spotkaniu sparingowym zanotowali na swoim koncie piłkarze Pelikana Niechanowo. W niedzielne popołudnie zielono-czarni zremisowali z Kłosem Zaniemyśl 1:1.

W spotkaniu rozegranym na poznańskiej Śródce niechanowscy trenerzy sprawdzili dyspozycję aż 21 zawodników. Zabrakło jedynie kontuzjowanego Tomasza Winkla. Samo spotkanie nie było porywającym widowiskiem. W szeregach Pelikana wyraźnie dały się we znaki trudy okresu przygotowawczego. Nasza drużyna sprawiała wrażenie wolniejszej i zmęczonej. Początkowo do głosu doszli zawodnicy Kłosa, którzy udokumentowali swoją przewagę golem z 22 minuty. Cztery minuty potem po akcji Norberta Szklarza do siatki zaniemyślan trafił Zbigniew Kościański i mieliśmy remis. W kolejnych fragmentach Pelikan przejął inicjatywę czego efektem był strzał w poprzeczkę bramki rywala w wykonaniu Sławomira Staniszewskiego.

W drugiej połowie gra w wykonaniu Pelikana wyraźnie „siadła”. Duża ilość zmian w szeregach Pelikana miała znaczący wpływ na wydarzenia boiskowe. W tym fragmencie stroną przeważającą był Kłos i dość często dochodziło pod bramką Roberta Prawniczaka do sporego zamieszania. Na szczęście piłka do naszej bramki nie wpadła i mecz zakończył się remisem 1:1.

W ten właśnie sposób niechanowianie zakończyli czwarty tydzień zimowych przygotowań.  Za tydzień nasz zespół czeka czwarta potyczka sparingowa. Tym razem rywalem podopiecznych trenerów Sytka i Zamiara będzie gnieźnieński Mieszko. Spotkanie to zaplanowane zostało na niedzielę,  na sztucznej murawie w Wągrowcu.

Prawdopodobnie w spotkaniu kontrolnym z Mieszkiem zadebiutuje w naszych barwach Marcin Michałowski, który pozyskany został w ostatnich dniach przez nasz klub. Dodajmy, że Michałowski ma za sobą grę w trzecioligowym Mieszku a także w Warcie Poznań, Unii Janikowo i Polonii Środa a także debiut na boiskach II ligi w barwach Tura Turek.

Bramki: Zbigniew Kościański (26) – dla Pelikana, ? (22) – dla Kłosa

„Pelikan”: Zbigniew Ratajczak – Sławomir Staniszewski, Michał Goździewski, Michał Steinke, Patryk Stachowiak – Norbert Szklarz, Mariusz Wojciechowski, Maciej Bogucki, Sławomir Rutecki, zawodnik testowany – Zbigniew Kościański

Po przerwie na boisko weszli: Robert Prawniczak, Michał Jalowski, Bartosz Gładki, Rafał Kaszyński, Filip Kruczyński, Arkadiusz Kościański, Maciej Ratajczak, Szymon Robaszkiewicz, Maciej Staszewski, Przemysław Wiśniewski