Pelikan Niechanowo vs Czarni Czerniejewo pierwszy sparing w tym roku!!!

2013-01-27

Po dwóch tygodniach ciężkich treningów piłkarze Pelikana Niechanowo rozegrali pierwszy w tym roku mecz kontrolny. Rywalem podopiecznych trenerów Sytka i Zamiara był rywal z rozgrywek ligowych – Czarni Czerniejewo. Zielono-czarni pokonali przeciwnika 3:0.

Niechanowscy trenerzy sprawdzili w potyczce z Czarnymi osiemnastu zawodników, którzy walczyć będą przez okres przygotowawczy o miejsce w wyjściowej jedenastce w A-klasowych rozgrywkach. W potyczce z czerniejewianami duet trenerski Pelikana nie mógł skorzystać z usług trzech graczy tj. Michała Jalowskiego, Norberta Szklarza i Tomasza Winkla.

Niedzielny sparing rozgrywany na bardzo dobrze przygotowanej murawie w Wągrowcu, przebiegał zdecydowanie pod dyktando Pelikana. Niechanowianie dominowali zdecydowanie pod każdym względem i zasłużenie wygrali 3:0. W pierwszej połowie, kiedy to na boisku pojawili się głównie potencjalni dublerzy, padła tylko jedna bramka. Jej autorem był debiutujący w zielono-czarnych barwach Sławomir Staniszewski. Pozyskany z gnieźnieńskiego Mieszka zawodnik wykończył celnym uderzeniem akcję innego nowopozyskanego gracza Macieja Staszewskiego.  W drugiej części na boisku pojawiło się kilku graczy stanowiących jesienią szkielet drużyny i już minutę po wznowieniu gry mogło być 2:0. Jednak strzał Zbigniewa Kościańskiego zatrzymał się na słupku bramki Czarnych. W 60 minucie golkiper z Czerniejewa drugi raz musiał wyjmować piłkę z siatki. Tym razem po dwójkowej akcji Mariusz Wojciechowski – Michał Goździewski celnym strzałem popisał się ten drugi. Dziewięć minut przed końcem tego jednostronnego pojedynku wynik na 3:0 ustalił Zbigniew Kościański.

Ostatecznie pojedynek zakończył się trzybramkową wygraną Pelikana co jest niewątpliwie najmniejszym wymiarem kary dla rywala.

„Jestem bardzo zadowolony z tego spotkania. Graliśmy to co sobie założyliśmy i po dobrej grze wygraliśmy.” – podsumował trener Pelikana Robert Sytek.

Bramki: Sławomir Staniszewski (30), Michał Goździewski (60), Zbigniew Kościański (81) – dla Pelikana

„Pelikan”: Robert Prawniczak – Bartosz Gładki, Michał Steinke, Rafał Kaszyński, Patryk Stachowiak – Maciej Ratajczak, Maciej Bogucki, Maciej Staszewski, Sławomir Staniszewski, Filip Kruczyński – Arkadiusz Kościański

Po przerwie weszli: Zbigniew Ratajczak, Szymon Robaszkiewicz, Michał Goździewski, Mariusz Wojciechowski, Przemysław Wiśniewski, Sławomir Rutecki i Zbigniew Kościański