Pewne zwycięstwo Juniora Młodszego oraz pozostałe wiadomości!

2012-04-16

Dnia 15 kwietnia o godzinie 13:00 na boisko wyszli Juniorzy Młodsi Gnieźnieńskiego Mieszka. Podopieczni Dariusza Kuryło pewnie pokonali ekipę Lidera Swarzędz 2-0.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Od samego początku obie drużyny próbowały narzucić własne tempo gry. W 10 minucie spotkania po składnej akcji Mieszka bramkę zdobył Kamil Pawłowski, a asystował mu Mateusz Krawczuk. Chwilę później znakomitą okazję zmarnował Patryk Waluszyński, który po błędzie defensywy próbował przerzucić piłkę nad bramkarzem gości, ale piłka znalazła się nad bramką i nadal było 1-0. Po przerwie spotkanie stało się bardzo wyrównane. Obie drużyny próbowały przedostać się pod bramkę, ale akcje głównie kończyły się przed polem karnym. Po błędzie naszej defensywy znakomitą okazję na wyrównanie mieli zawodnicy Lidera Swarzędz, ale napastnik gości w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie trafił w bramkę. W międzyczasie obrońca Lidera skierował piłkę do własnej bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0 i biało-niebiescy po dwóch kolejkach na swoim koncie mają 4 punkty.

Następne spotkanie Juniorzy Młodsi Mieszka rozegrają w niedziele 22 kwietnia o godzinie 13:00. Rywalem będzie Kopernik Poznań.

Kolejna wygrana Tramkarzy Starszych
W niedzielę 15 kwietnia odnieśli trzecie zwycięstwo młodzi zawodnicy Mieszka Gniezno pewnie pokonując zespół Grunwald 2012 Gniezno 10:0. Mecz był prowadzony pod dyktando biało-niebieskich. Łupem bramkowym podzielili się: Biskup Remigiusz 5x, Szubert Jakub 2x, Lewandowski Jakub, Kaczmarek Michał, Frąckowiak Radosław

Wygrana trampkarzy młodszych w Owińskach
14 kwietnia trampkarz młodszy Mieszka Gniezno pojechał do Owińsk, aby zmieczyć się Błękitnymi. Mecz zapowiadał się bardzo interesująco bowiem obie ekipy zaliczyły imponującą inauguracje. Błękitni Owińska rozbiły drużynę Victovi Witkowa aż 0:7. Takim samym wynikiem zakończył się również mecz w wykonaniu naszych zawodników którzy wygrali z Kopernikiem Poznań 7:0.

Początek meczu dla drużyny Mieszka zaczął się dość pechowo bowiem już w pierwszej minucie po błędzie naszych defensorów w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem znalazł się zawodnik Błękitnych, jednak nie zdołał pokonać świetnie spisującego się w tym meczu bramkarza biało-niebieskich Mikołaja Miczyńskiego. Po tej groźnej sytuacji Gnieźnianie przejeli inicjatywe meczu i to oni dyktowali warunki gry. Dobra gra młodych Mieszkowców dała znać o sobie w 10 minucie kiedy to strzałem na bramkę z za 16 popisał się Mikołaj Danielewicz zdobywając bramkę na 0:1. Biało-niebiescy kontrolowali grę na boisku, nie dopuszczając do groźnych sytuacji pod własną bramką. Długo nie musieliśmy czekać na kolejną bramkę , bowiem po wykonaniu rzutu rożnego przez gości było już 0:2. Na listę strzelców wpisał się Dawid Urbaniak. Do pierwszej połowy Gnieźnianie prowadzili 0:2 z Błękitnymi Owińska. W drugiej połowie gra biało-niebieskich wyglądała dużo gorzej. Jednak naszym celem było dotrzymanie korzystnego dla nas wyniku do końca spotkania. 10 minut do końca spotkania Błękitni aby udokumentować swoją widoczną przewagę strzelili bramkę na 1:2. Gospodarze walczyli do ostatniej minuty aby wyrówanać wynik spotkania jednak im się to nie udało. Mecz zakończył się zwycięstwem Mieszka Gniezno 1:2.

Na następne spotkanie ligowe drużyna mieszka uda się 21 kwietnia do Murowanej Gośliny aby zmierzyć się z tamtejszą Concordią. Mecz zaplanowano na godzine 11:00.

Plan zrealizowany
Z mocnym postanowieniem przywiezienia trzech punktów udali się w sobotnie popołudnie do Wronek podopieczni Marcina Sporakowskiego. Plan był jeden: wygrać z Amicą.

Całe spotkanie przebiegało pod wyraźne dyktando białoniebieskich, którzy dominowali niepodzielnie na boisku, stwarzając co chwila sytuacje bramkowe. Brakowało jednak skuteczności albo zimnej krwi. Bramka dla młodych gnieźnian "wisiała jednak w powietrzu".

Aż wreszcie nadeszła 42 minuta spotkania. Wtedy to bardzo precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Adrian Franczak i bramkarz gospodarzy zmuszony był wyjąć piłkę z bramki.

Dalsze minuty meczu to zupełna kontrola sytuacji przez mieszkowców i trzy punkty jadą do Gniezna !!!

Barw Mieszka w tym meczu bronili: Artur Dubelt, Jakub Mikitow, Kamil Łuszczyński, Adrian Franczak, Michał Zimmer, Oskar Wegnerski, Patryk Dudek, Filip Fiborek, Jakub Andrzejewski, Wiktor Adamski, Jakub Hoffmann oraz Łukasz Pałasz, Bartosz Rembarz, Mateusz Krupa, Jakub Olejniczak, Adrian Krupka.