Piąte zwycięstwo z rzędu - MKK Gniezno wygrywa w Międzychodzie

2012-02-29

We wtorek 28 lutego na swoje kolejne spotkanie w ramach rozgrywek III ligi udali się do Międzychodu koszykarze MKK Gniezno .

Miejscowi kibice obejrzeli bardzo ciekawe widowisko .Pierwsza połowa spotkania to walka kosz za kosz ,zakończona  remisem  33 -33. Trzecia kwarta to bardzo dobra gra gnieźnian w obronie ,którzy pozwolili gospodarzom na zdobycie jedynie 9 pkt . Dzięki szybkim atakom udało się zawodnikom MKK wygrać tę część gry 18 -9 .Czwarta kwarta to spokojna gra gnieźnian ,skuteczna w ataku ( 4x 3 pkt ) ,zakończona wynikiem 20 -25.

W grze MKK należy podkreślić zespołowość zarówno w ataku jak i obronie . Dzielenie się piłką, tworzyło czyste pozycje rzutowe w ataku. Zespołowa obrona sprawiła ,iż gospodarze na własnym parkiecie zdobyli jedynie 62 punkty .Coraz lepiej w drużynie seniorskiej funkcjonują młodzi zawodnicy  będący jeszcze w wieku juniorskim. Na szczególną pochwałę w tym spotkaniu zasłużył Karol Nowiński ( rocznik 1995 ) ,który wchodząc z ławki zdobył aż 17 punktów .

MKS Sokół Marbo Międzychód – MKK Gniezno 62- 76

Punkty dla Gniezna: Konowalski Arkadiusz 23 , Nowiński Karol 17 ,Dobrzycki Dariusz 14,Golasiński Piotr 14 ,Szymkowiak Marcin 6, Łepski Konstanty 2, Kuliński Szymon 0 Zimróz Norbert 0

Już w sobotę kolejne spotkanie zespołu MKK w Gnieźnie. W hali przy ul .Jolenty o godz. 14 podejmować będą zespół UAM Poznań .Kibiców basketu już dziś na to spotkanie serdecznie zapraszamy !!!!!!!!