Pierwsza porażka dziewcząt TS Basket MOS Gniezno

2009-12-11

Po trzech zwycięstwach z rzędu w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligii Kadetek w sezonie 2009/2010 drużyna TS Basket MOS Gniezno zaznała pierwszej goryczy porażki.

W czwartym spotkaniu trwającego sezonu podopieczne Marka Szczepanowskiego i Mirosława Kulpińskiego przed własną publicznością w hali GOSiR, mającą swoją lokalizację przy ulicy Jolenty w Gnieźnie, uległy drużynie UKS Szok Bojanowo 65:73, w kwartach 12:12, 21:10, 6:20, 19:16, dogrywka 7:15.

O meczu, który rozpoczął się z kilku minutowym opóźnieniem z powodu nie przybycia na czas drużyny Bojanowa, można napisać to, że było to niezwykle zacięte i wyrównane spotkanie. Na potwierdzenie tego może zaświadczyć fakt, iż  po czterech kwartach był remis w meczu 58:58 i ażeby wyłonić zwycięzcę tej potyczki, pod koszem musiano rozegrać dogrywkę w czasie 5 minut. Niestety zwycięsko z tej konfrontacji wyszły rywalki TS Basket MOS Gniezno wygrywając ją 7:15. Jak poinformował nas trener gnieźnianek, Marek Szczepanowski, przyczyną porażki i to przed własną publiką jego podopiecznych było brak siły i to w dogrywce, a na dodatek aż 4 koszykarki z Gniezna z pierwszej piątki siedziały na ławce za 5 przewinień osobistych.

Kolejnym przeciwnikiem TS Basket MOS Gniezno w meczu wyjazdowym będzie ekipa UKS LWY Lwówek. A do meczu dojdzie w Lwówku już w najbliższą niedzielę, 13 grudnia.

Punkty TS Basket MOS Gniezno: Laura Kuźlak 18, Wiktoria Kulpińska 17, Maria Sip 14, Magdalena Wiernowolska 7, Dominika Różycka 5, Daria Saukens 4, Marta Grajek, 0, Anna Siwka 0, Zofia Holzer 0, Natalia Kasprzak 0. Trener: Marek Szczepanowski, II trener: Mirosław Kulpiński.

Punkty UKS Szok Bojanowo: Patrycja Łukaszczyk 21, Paulina Czerwińska 20, Kamila Kąpielska 19, Sandra Mejza 11, Hanna Sobocka 2, Aleksandra Kopeć 0, Marta Strugała 0, Jagoda Ból 0, Krystiana Zalisz 0, Paulina Kaczmarek 0, Agnieszka Jankowiak 0. Trener: Maciej Ratajczak.