Pierwsza porażka juniorów młodszych Mieszka Gniezno

2012-05-27

W sobotę 26 maja podopieczni Dariusza Kuryło odnieśli pierwszą porażkę w tym roku. Biało-niebiescy w meczu wyjazdowym przegrali 1-0, a rywalem gnieźnian był zespołu był Kopernik Poznań. Należy jednak wspomnieć, że gnieźnianie z powodu braków kadrowych przez całe spotkanie musieli grać o dwóch mniej zawodników w polu.

Na wstępie należy pochwalić naszych juniorów za walkę oraz za serce, które włożyli w to spotkanie. Przez całe spotkanie zespół Kopernika Poznań grał z przewagą dwóch zawodników. Powracając jednak do samego przebiegu sobotniego spotkania w Poznaniu pomiędzy tamtejszym Kopernikiem a Mieszkiem Gniezno. To własnie gnieźnianie w pierwszych pięciu minutach mieli dwa stałe fragmenty gry, ale niestety żaden z nich nie został zamieniony na bramkę. Później piłką zaczęli grać gospodarze tego meczu, czym zmuszali gnieźnian do biegania i tracenia sił. W pierwszej połowie ekipa Kopernika w prawdzie miała kilka sytuacji na zdobycie gola, ale albo strzał był niecelny, albo defensywa Mieszka przerywała akcję w odpowiednim momencie.

Po zmianie stron styl gry Kopernika Poznań nie zmieniał się. Nadal grali dużo piłką przez formację defensywną, ale bez efektów. Dopiero w 70 minucie spotkania punktem kulminacyjnym okazał się rzut karny. Faul był ewidentny i nie można było mieć pretensji do sędziego. Bramkarz Mieszka - Mateusz Koperski nie wyczuł intencji strzelającego i było 0:1. Po stracie bramki doszło do \'\'przepychanki\'\' między zawodnikiem Mieszka, a Kopernika i Dawid Dominiczak oraz napastnik drużyny gospodarzy otrzymali po czerwonej kartce i Mieszko Gniezno kończył mecz w siedmiu. W ostatnich 10 minutach nie spodziewanie więcej akcji mieli zawodnicy Mieszka, ale niestety żadna z sytuacji nie była na tyle dobra, aby zdobyć wyrównującą bramkę. Spotkanie zakończyło się porażką Mieszka 1:0.

Skład Mieszka: Koperski, Dominiczak, Karasiewicz, Grzechowiak, Jabkiewicz, Waluszyński, Pankowski, Świstowski, Wakatinakis (8+bramkarz)