Pierwsza porażka orlików Mieszka Gniezno - Foto relacja

2012-05-22

Porażką  1:4 zakończyło się sobotnie spotkanie (19.05)  młodych zawodników Mieszka Gniezno z rocznika 2001 z drużyną zza miedzy Huraganem Pobiedziska.  Wynik bardzo zaskakujący  bo gnieźnianie w poprzedniej rundzie wygrali w Pobiedziskach 5:1, a w poprzednim  sezonie wygrali obydwa spotkania, ale od początku.

Huragan objął prowadzenie w  10 minucie gry bo ewidentnym błędzie w kryciu podczas stałego fragmentu gry. Na drugą bramkę czekaliśmy 6 minut. Zawodnik z Pobiedzisk przedarł się naszą prawą stroną i mocno wbił piłkę wzdłuż pola bramkowego, ta niefortunnie uderzyła w naszego zawodnika i było 2-0.

Podsumowując Mieszko zagrało tą połówkę słabo i bardzo podobnie do poprzedniej połowy z Działyniem.  Młodzi zawodnicy nie potrzebie cofnęli się na własną połowę to ułatwiło Huraganowi atak na naszą bramkę.

Druga połowa zaczęła się od zdecydowanego ataku Mieszka. Kontaktowa bramka padła po precyzyjnym uderzeniu, z rzutu wolnego Krzyśka Staszewskiego. Wydawało się, że teraz Mieszko ruszy i rzeczywiście tak było. Przełomowym momentem była 12 minuta drugiej połowy, kiedy to po bardzo ładnej akcji Mateusz Miękiszak , przedarł się przez obronę gości i został sfaulowany w sytuacji sam na sam z bramkarzem, tuż przed polem karnym. Zawodnik z Pobiedzisk został ukarany karą dwóch minut poza boiskiem. Do piłki podszedł Szymon Klimacki, jednak trafił w mur.  Niestety kilka minut później padła trzecia i czawarta bramka dla Pobiedzisk. Najpierw Mieszko popełniło kolejny błąd podczas krycia przy rzucie rożnym, a następnie młody zawodnik z Pobiedzisk popisał się niesygnalizowanym strzałem w kierunku bramki strzeżonej przez Szymona Stecia, który został przelobowany.

Skład Mieszka: Szymon Steć, Patryk Błachowiak, Krzysztof Staszewski, Mikołaj Dziel, Michał Nowicki, Hubert Bałuszyński, Cieślewicz Krystian, Dawid Tymosz, Jakub Bryska, Mateusz Sekulski, Mateusz Miękiszak, Jakub Kozłowski