Pierwsza wygrana Mieszka Gniezno w meczu kontrolnym

2010-08-02

Pierwsze zwycięstwo odnieśli piłkarze Mieszka Gniezno. Na tydzień przed rozpoczęciem ligi biało-niebiescy w sobotę 31 lipca udali się do Konina na mecz z występującą w czwartej lidze Spartą Konin. Po raz pierwszy gnieźnianie udali się w pełnym 18 osobowym prawie optymalnym składzie. Efekty tego było widać na boisku.

W pierwszej połowie dobrze grający blok defensywny mieszkowców nie dopuszczał gospodarzy w okolice własnego pola karnego. Szansę na zdobycie bramki miał  Michał Góralski, lecz jego strzał był niecelny. W 31 min. błąd popełnił sędzia tego spotkania, który nie zauważył dwu metrowego spalonego napastnika z Konina i gospodarze objęli prowadzenie 1:0. Od tego momentu w grę Mieszka wkradła się niepotrzebna nerwowość, która trwała do końca pierwszej połowy.

Od początku drugiej połowy na boisku dominowali już biało-niebiescy. W 58 minucie dwójkową akcję braci Mokrzyckich na bramkę zamienił Arek Mokrzycki. W 72 min. Michał Góralski zgrał piłkę do Daniela Szymańskiego a junior  Mieszka popisał się ładnym uderzeniem pod poprzeczkę wyprowadzając gnieźnian na prowadzenie. Wynik meczu już nie uległ zmianie.

W zespole Mieszka zagrał testowany bramkarz Marek Bihun, ale trudno ocenić jego grę gdyż zespół Sparty, którego grającym trenerem jest znany z występów w Gnieźnie Marcin Kaźmierczak, oddał na bramkę biało-niebieskich tylko jeden strzał.

We wtorek 3 sierpnia mieszkowcy zagrają ostatni mecz sparingowy. Rywalem podopiecznych Pawła Bartkowiaka będzie ekipa Zjednoczonych Trzemeszno.

Skład: Bihun (80 Chrzanowski ) - Bereźnicki, Urbaniak, Zimnik, Jackowiak - Kriger (75 Świdzinski), Gąsiorowski (75 Kaczmarek), Mokrzycki Ł (65 Kujawa), Mokrzycki A. (65 Nowak), Szymański (80 Staszewski) - Góralski (80 Sobczak)