Pierwsze derby Gniezna rocznika 2002!

2012-09-23

W pierwszym pojedynku derbowym orlików starszych Mieszko II Gniezno przegrał z Mieszkiem I 1-5. Mecz, który odbył się 22 wrzesnia był interesujący a drugi zespół Mieszka długo dotrzymywał kroku bardziej doświadczonym kolegom pierwszego zespołu. Bramka stracona przez Mieszko I była pierwszą straconą bramką w tym sezonie, a aktualny bilans bramkowy 20-1 wygląda imponująco.

W pierwszej połowie gra była wyrównana i padły w niej dwie bramki. Pierwszą strzelił Jakub Dzięcielski pewnie wykorzystując rzut karny, a na 2-0 podwyższył Maciej Mierzwiak ładnym strzałem głową.

W drugiej połowie ,,gospodarze" strzelili bramkę kontaktową i sprawa wyniku była ciągle otwarta. W końcówce spotkania bramki strzelili najlepsi strzelcy biało-niebieskich Olivier Zakrzewicz i Kacper Zimmer a na 5-1 wynik podwyższył Hubert Matlak.

Mieszko II Gniezno - Mieszko I Gniezno 1-5 ( 0-2 )

Mieszko I : Bobkiewicz - Hanczewski, Dzięcielski, Mierzwiak - Matlak, Bluege, Kuczewski - Tomczyk, grali także Chlebda, Bieliński, Splitt, Kołacki, Kowalski, Kwitowski, Mirek, Basiński, Kęczkowski, Zakrzewicz, Zimmer, Kubiak.