Pierwsze trzy punkty - wygrana Mieszka z Murowaną Gośliną

2011-04-02

1 kwietnia młodzi zawodnicy Mieszka Gniezno rocznik 98 udali się na inauguracyjny mecz do Murowanej Gośliny w ramach Wielkopolskich Rozgrywek Ligi Młodzików D1 Grupy 1, w którym przyszło się zmierzyć z drużyną Concord Murowana Goślina.

Od pierwszej minuty gnieźnieńska drużyna grała bardzo dobrze będąc w ciągłym posiadaniu piłki przez co mogli pozwolić sobie na częste oddawanie strzałów w kierunku bramki przeciwników a na efekty w postaci goli długo nie czekali.  Już pierwszą bramkę w 6 minucie gry strzelił Alan Napierała po asyście Jakuba Miętkiewicza. Kolejne minuty meczu były również ciekawe przynosząc kolejną bramkę z pięknie wykonanego stałego fragmentu (rzut rożny) wykonany przez Daniela Brylewskiego, który zagrał do Jakuba Miętkiewicza a ten strzałem z główki pokonał bramkarza gospodarzy.  Przed końcem pierwszej połowy wynik spotkania 0:3 podnosi niezawodny Alan Napierała.

Po przerwie pomimo, że drużyna Mieszka prowadziła to zawodnicy wyszli na murawę jeszcze bardziej zmotywowani a efektem tego były strzelone kolejne dwie bramki na swoje konto zaliczył Alan Napierała a wynik spotkania był już 0:5.
Lecz pomimo już tak wysokiego wyniku młodym Mieszkowcom ciągle było mało próbując zdegradować przeciwników jeszcze większą ilością bramek co udało im się.

Po faulu na Aleksie Gatkowskim do piłki podszedł Artur Reszelewski, który trafił zadziwiającą bramkę wprost w okienko pozostawiać bramkarza bez żadnych szans na jej obronę. Gnieźnianie na tym jednak nie poprzestali zdobywając w końcówce meczu jeszcze jedną bramkę, której autorem był Paweł Wiliński i jak się okazało była to ostatnia bramka spotkania.

Drużynie z Murowanej Gośliny udało się strzelić jedną honorową bramkę. Podsumowując to spotkanie Gnieźnianie bardzo dobrze się spisali przywożąc do Gniezna ważne 3 punkty.

Concord Murowana Goślina - Mieszko Gniezno98 1:7