Pierwszy zespół Mieszka Gniezno przegrywa w Chodzieży

2012-04-28

Nie mamy dobrych informacji dla fanów pierwszego zespołu Mieszka Gniezno. W sobotę 28 kwietnia podopieczni trenera Przemysława Urbanika udali się na swoje kolejne spotkanie mistrzowskie w ramach rozgrywek wielkopolskiej IV ligi grupy północnej do Chodzieży. Tego dnia w ramach 23 kolejki ligowej biało-niebiescy byli podejmowani w spotkaniu rewanżowym trwającej rundy wiosennej sezonu 2011/2012 przez miejscową ekipę Poloni. Spotkanie niestety zakończyło się porażką Mieszka Gniezno, którzy ulegli swojemu rywalowi tylko jedną bramką czyli 1:0.

Wynik meczu został ustalony w pierwszej połowie meczu. Bramka dla gospodarzy na wagę trzech punktów została zdobyta w 23 minucie gry. Gnieźnianie wprawdzie mięli okazję do zdobycia gola kontaktowego i wywiezienia z Chodzieży choćby jednego punktu, ale niestety podopiecznym Przemysława Urbaniaka w osiągnięciu tego celu jak zwykle zabrakło przysłowiowego szczęścia. Najlepsze okazję do zdobycia gola w zespole z grodu Lecha Mięli Alan Polus, będący sam na sam z golkiperem z Chodzieży, Dawid Ciążyński, Daniel Szymański czy na koniec Dawid Radomski.

W tym układzie udał się rewanż drużynie Chodzieży, której doznali w rundzie jesiennej w Gnieźnie. Przypomnijmy iż wtedy triumfowali piłkarze z grodu Lecha wygrywają tamtą potyczkę 2:0.

A już we wtorek 1 maja drużyna Mieszka Gniezno rozegra swoje kolejne spotkanie mistrzowskie. Tym razem na własnym trenie na boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie biało-niebiescy o godzinie 16.00 podejmować będą zespół 1922 Lechi Kostrzyn.