Piłkarski weekend z udziałem MKS-u Trzemeszno

2012-04-23

W ubiegłą sobotę na boisku przy hali OSiR w Trzemesznie młodzicy MKS-u Trzemeszno podejmowali Unię Swarzędz w ramach 4 kolejki ligi młodzików. Goście będąc przez całe spotkanie lepszym zespołem pokonali Trzemesznian 2:0.
Po raz kolejny dało o sobie znać boisko, które zdaniem trenera naszego zespołu przypominało… masło.  W pierwszej połowie było dużo fizycznej walki. Próby gry górnymi podaniami nic nie dały, gdyż goście mieli w składzie bardzo wysokich graczy, którzy zbierali wszystkie piłki. Natomiast próby gry po ziemi często kończyły się niedokładnie ze względu na bardzo nierówne boisko. Obrona naszego zespołu bardzo dobrze czytała grę i nie dopuszczała do trudnych strzałów. Najbardziej dogodną sytuację dla naszego zespołu zmarnował Szymon Meller, który otrzymał ładne podanie od Eryka Grzegorskiego i w sytuacji sam na sam strzelił zbyt lekko. W drugiej połowie nasi zawodnicy bardzo chcieli wyjść na prowadzenie, jednak „odbijali się” od dysponujących świetnymi warunkami fizycznymi rywali. W 40 minucie meczu nieporozumienie obrońców z bramkarzem wykorzystał napastnik gości Patryk Łoboda, który minął Damiana Stempuchowskiego i strzelił do pustej bramki. Nasi zawodnicy bili głową w mur i niestety nie mieli już żadnych klarownych sytuacji do wyrównania. W końcówce spotkania Patryk Łoboda ponownie wpisał się na listę strzelców dobijając strzał kolegi, ustalając tym samym wynik spotkania na 2:0 dla przyjezdnych. Zdaniem trenera Bartosza Górnego rywale niestety odnieśli zasłużone zwycięstwo.

MKS Trzemeszno – Unia Swarzędz 0:2 – młodziki

Skład MKS-u Trzemeszno:
Damian Stempuchowski, Patryk Psuty, Jonasz Wierzchucki, Marcin Bloch, Alan Giza, Patryk Różycki, Alan Powała, Karol Kaczmarek, Eryk Grzegorski, Szymon Meller, Kacper Piechowiak oraz Oskar Surówka, Damian Psuty, Damian Wieczorek, Dawid Kasprzak, Cezary Maciejewski, Mateusz Ręklewski, Hubert Goiński. Trener: Bartosz Górny

MKS Poltrans Trzemeszno – Lech 13 Poznań 2:5 – orliki
Orliki MKS-u Poltrans Trzemeszno podejmowali w kolejnym meczu grupy mistrzowskiej ligi orlików drużynę Lecha 13 Poznań. Mimo, że Trzemesznianie próbowali zaprezentować się jak najlepiej to faworyzowani goście wygrali całe spotkanie 5:2.
Bramki dla MKS-u: Kacper Czarnecki 2

Od początku meczu to przyjezdni mieli przewagę. Nasi piłkarze odgryzali się rywalom jak tylko mogli ale Lechici byli zdecydowanie lepszym zespołem. Goście szybko zdobyli 3 bramki i prowadzili 3:0. Pod koniec pierwszej części spotkania Kacper Czarnecki otrzymał ładne podanie na lewą stronę i po przebiegnięciu z piłką kilku metrów ładnie uderzył w długi róg zmniejszając stratę do rywali. W drugiej połowie goście wykorzystali chwilowe osłabienie naszego zespołu i strzelili w krótkim odstępie czasu dwie bramki. Nie były to jednak jedyne szanse Lechitów w tym meczu, gdyż przeważali oni niemal przez całe spotkanie. Drugi raz w tym spotkaniu przypomniał o sobie Kacper Czarnecki, który w swoim stylu odebrał piłkę przeciwnikowi, po czym nie dał jej sobie odebrać i silnym strzałem w krótki róg zdobył drugą bramkę. Zdaniem trenera Sławomira Kupsia zawodnik ten rozegrał dobre zawody i jako jeden z nielicznych naszych piłkarzy wygrywał pojedynki z kolegami z Poznania. Ostatecznie Lechici pokonali MKS Poltrans Trzemeszno 5:2.

Skład MKS-u Poltrans Trzemeszno:
Oliwier Kaczmarek, Sebastian Ferenc, Bartosz Czarnecki, Bartosz Sobański, Mikołaj Korzycki, Paweł Poznachowski, Kacper Czarnecki, Kacper Wegner oraz Szymon Lisiecki, Maciej Siwa, Kajetan Powała, Hubert Adamski, Bartosz Liberkowski, Jakub Sęk, Jakub Czarnecki, Krzesimir Kiełpiński, Szymon Włodarczyk, Mikołaj Czarnecki, Michał Wojciechowski, Sebastian Kamiński, Eryk Chojnacki. Trener: Sławomir Kupś, Asystent trenera: Jacek Siwa, Kierownik drużyny: Przemysław Wegner

Pelikan Niechanowo – MKS Trzemeszno 0:2 – trampkarze
21 kwietnia w Niechanowie miejscowy Pelikan podejmował MKS Trzemeszno w kolejnym meczu ligi trampkarzy. Nasi zawodnicy pokonali rywali 2:0 będąc przez większość spotkania zespołem lepszym.
Bramki dla MKS-u: Miłosz Smarzyński, Hubert Słowik.
Od początku spotkania Trzemesznianie uzyskiwali coraz to większą przewagę. Nasi zawodnicy stworzyli sobie wiele sytuacji, jednak wiele z nich było niewykorzystanych. Dopiero pod koniec pierwszej połowy gola dającego prowadzenie MKS-owi strzelił Miłosz Smarzyński. W drugiej części gry szybko na 2:0 podwyższył Hubert Słowik, jednak od tego momentu zawodnicy z Trzemeszna razili nieskutecznością i nie zdołali więcej pokonać bramkarza gospodarzy. W ciągu całego spotkania piłkarze Pelikana tylko raz zagrozili bramce strzeżonej przez Norberta Mazura. Ostatecznie Trzemesznianie pokonali Pelikana Niechanowo 2:0.

Norbert Mazur, Filip Podrzycki, Dawid Liberkowski, Jakub Kiedrowski, Hubert Siwa, Aleksander Przybysz, Marcin Kaźmierski, Hubert Słowik, Miłosz Smarzyński, Bartosz Czajka, Michał Witkowski oraz Daniel Kasprzak, Kevin Fajfer. Trener: Piotr Łukiewski

Grzegorz Witkowski/foto: z meczu orlików - Jarosław Ferenc, z meczu młodzików - Bartosz Górny