Piłkarze Mieszka Gniezno wykartkowani

2009-10-06

W sobotę 3 paźdzernika zespół Mieszka rozegrał drugie w tym sezonie spotkanie na własnym stadionie. Po dwóch wygranych meczach z rzędu wydawałoby się, że mieszkowcy natchnieni zwycięstwami uporają się z kolejnym rywalem. Niestety tak się nie stało. Tym razem biało-niebiescy w dziewiątej kolejce ligowej przegrali z drużyną Lecha Rypin w stosunku 0:2.

Podobnie jak w meczu z Calisią Kalisz, już w pierwszych minutach spotkania to goście mogli objąć prowadzenie. Już w 4 minucie po dobrze wykonanym rzucie rożnym główkował Paweł Kukowski, jednak refleksem popisał się Adrian Różycki. Klika minut później zespół Mieszka był bliski strzelenia pierwszej bramki. Po raz kolejny w tym sezonie rywal dał się nabrać na perfekcyjnie wykonywany stały fragment gry. Niestety silny strzał Krzysztofa Jackowiaka poszybował nad poprzeczką bramki gości.

W 29 minucie najpiękniejsza tego dnia akcją popisali się gnieźnianie. Po ładnej wymianie podań w środkowej strefie boiska, piłka wędruje do Mateusza Bereźnickiego. Młody zawodnik Mieszka dośrodkowuję wprost na głowę Michała Góralskiego, ale w tej sytuacji górą jest Igor Rumiancev, który skutecznie interweniuję. Do nerwowej sytuacji dochodzi pod koniec pierwszej połowy meczu, która zresztą zakończyła się wynikiem bezbramkowym Michał Góralski uderzył swojego rywala, za co sędzia ukarał gnieźnianina czerwoną kartkę.

Po zmianie stron w drugiej części meczu osłabieni gnieźnianie nie byli już tak aktywni i skupili się na obronie własnej bramki. Goście natomiast chcieli wykorzystać to, że rywal gra w 10 i przystąpili do szturmu na bramkę gnieźnieńską. Pod polem karnym Mieszka groźnie zrobiło się w 64 minucie. Zza pola karnego strzela Mariusz Cichowlas. Piłkę odbija Różycki, niestety wprost pod nogi przeciwnika, który podał do Piotra Buchalskiego. Nieatakowanemu przez nikogo Buchalskiemu nie pozostało nic innego jak tylko skierować piłkę do bramki. Już kilkanaście sekund później zawodnicy Rypina skutecznie wymanewrowali obronę Mieszka. Przed szansą zdobycia drugiego gola stanął  ponownie Buchalski. Niestety piłkę, która nieuchronnie zmierza w kierunku bramki zatrzymuję ręką kapitan biało-niebieskich Przemysław Urbaniak, za co zostaję ukarany czerwoną kartką. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Dariusz Koprowski i od 65 minuty goście prowadzili 0:2.

Mieszkowcy po stracie dwóch goli starali się nawiązać walkę z rywalem, jednak przy dwuosobowym osłabieniu było to wręcz niemożliwe. Na domiar złego "swój kabaret" nadal odgrywała trójka sędziowska z Torunia i tak w efekcie mylnych decyzji puszczają nerwy gnieźnianom. Drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę otrzymuję Karol Wojnowski. Spotkanie śmiało można zaliczyć do zaciętych i jednego z najciekawszych w tym sezonie mimo, iż wynik świadczy o czymś innym. Szkoda tylko, że sędziowie nie dostosowali się do poziomu tego meczu.

Kolejnym przeciwnikiem Mieszka Gniezna w sobotę 10 października będą w Chełmży piłkarze tamtejszej Legią.

MIESZKO GNIEZNO - LECH RYPIN (0:0) 0:2