Po raz trzeci górą UKS Tuzinek

2009-11-26

W środę, 25 listopada odbył się III turniej grupy B w ramach Wielkopolskiej Ligii Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt rocznika 1997. Areną zmagań tym razem była hala KOSiR-u w Kępnie. W rozgrywkach tej grupy występuje drużyna z naszego miasta - UKS Tuzinek MOS Gniezno.

Tuż przed rozpoczęciem rywalizacji okazało się, że zamiast czterech ekip rywalizacja toczyć się będzie miedzy trzema zespołami. Kierownictwo klubu MKS Arot - Astromal Leszno powiadomiło, iż ich drużyna nie dojedzie na miejsce.

Gnieźnianki w pierwszym meczu spotkały się z ekipą gospodarzy KKS Polonia Kępno. Dziewczyny z Tuzinka w pierwszej połowie zdecydowanie panowały na boisku, ale niestety wielokrotnie nie udawało im się wypracowane sytuacje zamienić na zdobycz bramkową. Przez co wynik do przerwy wskazywał remis 5:5. W drugiej odsłonie młode gnieźnianki zdecydowanie celniej rzucały do bramki przeciwników i ostatecznie rozstrzygnęły ten pojedynek na własną korzyść 10:7. Po 15 minutach przerwy stanęły do kolejnego pojedynku, tym razem z UKS Bukowią Buk. Mecz okazał się być jeszcze bardziej emocjonujący niż poprzedni. Po naszych zawodniczkach było widać zmęczenie spowodowane poprzednim meczem i krótką przerwą między meczami. Mimo tego dzielnie stawiały opór wypoczętym dziewczynom z Buku. Do przerwy widniał wynik  9:8 dla gnieźnianek. W drugiej połowie gra wyglądała podobnie. Ostatecznie młode szczypiornistki z Tuzinka wygrały 14:13.

Podopieczne Romana Solarka po III turniejach ligowych zdecydowanie prowadzą w grupie B.

UKS Tuzinek MOS Gniezno wystąpił w składzie: bramkarka: Katarzyna Zygaj; zawodniczki pola: Monika  Stachowska, Anita Budzyńska, Kamila Stankiewicz, Ewa Zimna, Natalia Wojciechowska, Marcelina Dłutkowska, Marta Wojtkowiak, Monika Dolata, Agnieszka Sowa.