Pod dyktando juniorów Mieszka

2009-11-01

W mocno rezerwowym składzie udali się do Śremu w sobotę 31 października juniorzy starsi Mieszka Gniezno na mecz 13 kolejki Wielkopolskiej Ligi JS. Trener Paweł Bartkowiak nie mógł skorzystać z kilku podstawowych zawodników. Szanse otrzymali zawodnicy rezerwowi i jak się okazało szanse swoją wykorzystali.

Już w 7 minucie  biało-niebiescy objęli prowadzenie w meczu. Niezawodny Daniel Szymański otrzymał dokładne podanie od Szymona Romela, przebiegł kilka metrów i silnym strzałem pokonał bramkarza Warty. W dalszej części meczu bardzo pewnie grający blok defensywny mieszkowców nie dopuszczał do zagrożenia pod bramką Jakuba Kosmowskiego. Zryw gospodarzy na początku drugiej połowy był nieskuteczny. Z czasem coraz wyraźniejszą przewagę osiągnęli juniorzy Mieszka, czego efektem były trzy bramki w ostatnim kwadransie gry. Duża w tym zasługa Marcina Nowaka. Najpierw w 78 minucie strzelił bramkę na 2:0 uderzeniem z linii pola karnego, asystę przy tej bramce zaliczył Daniel Szymański, a przy dwóch następnych dogrywał do partnerów. W 83 minucie na 3:0 podwyższył Mateusz Ptak, skutecznie egzekwując rzut karny po faulu na nim samym, a w 85 min. wynik na 4:0 ustalił Sebastian Wiśniewski.

Trener Paweł Bartkowiak po meczu chwalił cały zespół. Stwierdził także, że bardzo dobrze pokierowali grą najbardziej doświadczeni zawodnicy Bartosz Kaczmarek, Hubert Bogucki, Marcin Nowak, Daniel Szymański, Łukasz Ligierski oraz bezbłędnie broniący Jakub Kosmowski.

Za tydzień do Gniezna przyjedzie kolejny bardzo silny zespół, Remes Opalenica. Mecz ten odbędzie się w niedzielę 8 listopada o godzinie 11.00 na boisku przy ulicy Strumykowej.

Skład juniorów Mieszka: Kosmowski:- Sobczak, Kaczmarek, Bogucki H.,  Romel,:- Staszewski (55 Ligierski ), Szymański, Kuchta ( 65 Wiśniewski ),  Nowak, Hildebranski (46 Ptak ) :- Świdzinski (70 Matuszak )