Pogrom Orkanu Działyń w Jarosławcu i remis Czarnych Czerniejewo w Poznaniu

2013-09-02

W sobotę 31sierpnia oraz w niedzielę 1 września, rozegrana została trzecia kolejka w poznańskiej klasie A grupie 1 w nowym sezonie, w których biorą udział trzy drużyny z powiatu gnieźnieńskiego. Drużyny nasze w zakończonych spotkaniach radziły sobie z różnym skutkiem odnotowując na swoim koncie dwie porażki oraz jeden remis.

Pisaliśmy wcześniej na naszej stronie internetowej o porażce KS Gniezno, w meczu wyjazdowym z drużyną Concordi Murowana Goślina, gdzie biało-czerwoni ulegli miejscowemu zespołowi 2:1. Teraz czas na wyniki pozostałej dwójki czyli Czarnych Czerniejewo i Orkanu Działyń.

Zespół Czarnych Czerniejwo, na kolejne swoje spotkanie mistrzowskie w niedzielę 1 września udał się do Poznania gdzie był podejmowany przez drużynę FC. Spotkanie w Poznaniu, dla podopiecznych Marka Gierałki zakończyło się remisem 2:2 i podziałem punktów ligowych w tabeli mimo zespół z Czerniejewa prowadził od 25 minuty z gospodarzami 1:0 po bramce zdobytej przez Patryka Kusego z 3-go metra. O remisie i podziale punktów przez oba zespoły w ligowej tabeli zadecydowała druga połowa meczu. Najpierw w 60 minucie gospodarze doprowadzili do remisu 1:1 po egzekwowanym rzucie karnym a w  65 minucie Poznań FC wyszedł na prowadzenie 2:1. W 70 minucie w meczu był jednak remis 2:2 po tym jak Mateusz Kuliński wykorzystał podyktowany rzut karny po wcześniejszym faulu na Damianie Moczulskim. Bramka zdobyta przez Kulińskiego była ostatnią w całym spotkaniu i mecz zakończył się remisem. 2:2
Po tym remisie i trzeciej kolejce poznańskiej klasy A grupy 1 zespół Czarnych Czerniejewo, zajmuje w tabeli 5 miejsce z zdobytymi 6-coma punktami przy strzelonych 14-tu golach a straconych 5-cioma bramkami.

Skład Czarnych: Dariusz Stanisławski - Patryk Kusy, Mateusz Kuliński, Tomasz Winkel, Zbigniew Bartkowiak - Jakub Maćkowiak, Kamil Łuczak, Paweł Sobkowiak (60 min. Karol Niemczewski), Damian Moczulski, Dawid Maćkowiak (80 min.Krzysztof Bartkowiak) - Alan Tomaszewski

O ile zespół Czarnych Czerniejewo z spotkania wyjazdowego przywiózł remis o tyle piłkarze Orkanu Działyń niedzielnego spotkania w Jarosławcu nie zaliczą do udanych z miejscowym Orkanem. Podopieczni spółki trenerskiej Sławomir  Gorzycki i Włodzimierz Krygier zostali wręcz rozgromieni w Jarosławcu przegrywając mecz z miejscowym Orkanem aż 10:0 tracąc do przerwy aż 7 goli.
Po tej porażce i wcześniejszej z Wiarą Lecha Poznań u siebie w stosunku 5:0, drużyna Orkanu Działyń, zamyka ligową tabelę poznańskiej klasy A grypy 1 z zerowym dorobkiem punktowym mając w swoim dorobku zdobytych 0 bramek przy straconych 15-tu golach.

Poznań FC                                   2-2     Czarni Czerniejewo

Następne spotkania z udziałem naszych zespołów - 4 kolejka w dniach 2013-09-07/2013-09-08

Polonia II Środa Wlkp.      -     Orkan Działyń                 2013-09-08    11:00
Maratończyk Brzeźno     -     Orkan Jarosławiec         2013-09-08    14:00
LKS Kicin                         -     Wiara Lecha Poznań      2013-09-07    15:00
Poznań FC                       -     Poznańska 13 Poznań    2013-09-08    10:00    boisko ul.Armii Poznań - sztuczna trawa
KS Gniezno                     -     Czarni Czerniejewo        2013-09-07    16:00
Zawisza Dolsk                -     Concordia Murowana Goślina    2013-09-07    17:00
Pogoń Książ Wlkp.          -     Przemysław Poznań    2013-09-07    17:00