Pogrom przy Strumykowej. Mieszko Gniezno - Polonia Nowy Tomyśl 1:7 - Foto relacja

2012-05-23

Walcząca o utrzymanie się w wielkopolskiej czwartej lidze grupy północnej drużyna Poloni Nowy Tomyśl była przeciwnikiem w środę 23 maja w przedostatniej kolejce rundy rewanżowej zespołu Mieszka Gniezno. Goście mimo spóźnienia piętnastominutowego rozprawili się z ekipą biało-niebieskich bez żadnych problemów ogrywając piłkarzy z grodu Lecha na własnym boisku przy ulicy Strumykowej aż 7:1 prowadząc do przerwy 4:0.

Goście na prowadzenie 1:0 wyszli bardzo prędko bo już w 16 sekundzie od rozpoczęcia spotkania. Bramkarza z Gniezna – Szymona Menza zastępującego pomiędzy słupkami gnieźnieńskiej bramki Patryka Szafrana pauzującego za żółte kartki pokonał Mateusz Kobiela. W 31 minucie gry goście z Nowego Tomyśla prowadzili już 2:0 po podyktowanej jedenastce, którą na bramkę zamienił Bartłomiej Górka. Pięć minut później było już 3:0 dla przyjezdnych. Tym razem Szymon Menza po stałym fragmencie gry strzałem z głowy z najbliższej odległości pokonał Gracjan Pachelski. W 39 minucie goście zdobyli czwartą bramkę. Po szybkiej piłce posłanej z własnego pola karnego na przedpole gnieźnieńskie po strzale jednego z zawodników gości najpierw piłka odbiła się od słupka gnieźnieńskiej bramki. Lecz dobitka w wykonaniu Damiana Kozłowskiego okazała się już celna i golkiper gospodarzy po raz kolejny był zmuszony do wyjmowania piłki z własnej bramki. Do końca pierwszej połowy więcej goli już nie zdobyto i ta część meczu zakończyła się zdecydowanym prowadzeniem Poloni Nowy Tomyśl w stosunku 4:0. Taka ilość bramek zdobytych przez zespół z Nowego Tomyśla w pierwszej połowie meczu zapowiadał iż w drugiej odsłonie środowego meczu można było się spodziewać przy kiepskiej formie strzeleckiej zawodników Mieszka Gniezno iż goście zdobędą kolejne.

I tak się stało. W 69 minucie gry goście strzelili piątego swojego gola w środowym meczu. Tym razem na listę strzelców w drużynie przyjezdnej wpisał się Tomasz Puncewicz. W 75 minucie gry było już 6:0 dla zespołu z Nowego Tomyśla. Tym razem golkipera z grodu Lecha pokonał Mateusz Kobiela. Dwie minuty później Polonia Nowy Tomyśl prowadziła 7:0 po bramce Damiana Kozłowskiego. Gospodarze na otarcie łez gola honorowego zmniejszającego prowadzenie gości do 7:1 zdobyli w 87 minucie. Szczęśliwcem w zespole z Gniezna, który mógł cieszyć się z zdobytego gola okazał się Patryk Kryszak.

A już w sobotę 26 maja drużyna Mieszka Gniezno rozegra ostatnie spotkanie w ramach rundy rewanżowej w wielkopolskiej IV lidze grupie północnej. Na pożegnanie z tą klasą rozgrywkową i własną publicznością gdyż zespół z grodu Lecha został zdegradowany już wcześniej do klasy okręgowej przeciwnikiem biało-niebieskich na własnym boisku przy ulicy Strumykowej będzie ekipa Lubońskiego KS. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16.00.

Skład Mieszka: Szymon Menz, Krzysztof Jackowiak, Przemysław Wolniewicz, Szymon Romel, Dariusz Urbaniak, Dawid Radomski, Dawid Ciążyński, Daniel Szymański, Tomasz Bondyra Alan Polus, Maciej Swidziński, Patryk Kryszak, Norbert Banaszak, Piotr Sobczak, Filip Huebner, Jakub Łykowski, Maciej Staszewski

Skład Polonii : Wojtysiak-M. Knop, Górka, Kolecki, Marchewka, D.Nowaczyk, B.Knop, Pachelski, Rau, Puncewicz, Kobiela ławka rezerwowych: Jóźwiak, Łamaszewski, Walda, Piechowiak, Kozłowski, B.Nowaczyk, Nowak