Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych - dzień 1 - Wyniki i Foto relacja

2013-05-03

Od piątku 3 maja aż do niedzieli 5 maja w hali sportowej Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mieszczącej się przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie, rozgrywane są Półfinały Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Do rywalizacji o dwa miejsca premiowane awansem do zawodów Finałowych stanęły: gospodarz imprezy MKS MOS Gniezno, oraz MKS Truso Elbląg, GUKS Dwójka Łomża i SPR Łukovia Łuków.

W pierwszy dzień rozgrywek rozegrane zostały dwa spotkania. W pierwszym MKS Truso Elbląg zmierzył się z GUKS Dwójka Łomża. Mecz ten choć zacięty i wyrównany do 47’ ostatecznie zakończył się zwycięstwem  zawodniczek z Łomży 31:26.

Drugim pojedynkiem tego dnia zmierzyły się ze sobą drużyny MKS MOS Gniezno i SPR Łukovia Łuków. Mecz jeszcze bardziej ciekawy i wyrównany. Obie ekipy zgotowały prawdziwe show dla gnieźnieńskiej publiczności, która szczelnie wypełniła trybuny w hali GOSiR. Gnieźnianki zaczęły spotkanie bardzo uszczywione. Trenerzy z Gniezna już w 3’ meczu musieli wziąć czas. Przerwa pomogła bo od tej pory MKS MOS znacznie lepiej radził sobie na parkiecie. Na przerwę zawodniczki z Gniezna schodziły z dwubramkowym prowadzeniem. Wynik do przerwy to 15:13 dla MKS MOS.

Po przerwie w poczynania gnieźnianek wdarła się niemoc. Przez pierwszych 12’ bramki zdobywały tylko dziewczęta z Łukowa. Piłkarki ręczne z Grodu Lecha nie radziły sobie z obroną przeciwniczek. W 42’ Łukovia prowadziła 19:15. Dopiero w 43’ Anita Budzyńska zdobywa pierwsze trafienie dla MKS MOS w tej części meczu. Zespół gospodyń pomału zaczął odrabiać straty. W 54’ doprowadzając do remisu 21:21. Gnieźnianki zdecydowanie lepiej radziły sobie w obronie a prawdziwym filarem była bramkarka MKS MOS Kamila Olejniczak, która wybroniła trzy karne i wiele ważnych piłek. Ostatecznie po dramatycznej końcówce (zdobyta bramka przez Anitę Budzyńską w 60’ meczu) zwycięsko z tej konfrontacji wychodzi gospodarz zawodów MKS MOS Gniezno 23:22.

Bramki dla MKS MOS Gniezno: Tomaszewska Katarzyna – 5, Wojtkowiak Marta – 1, Dłutkowska Marcelina – 1, Dolata Monika – 2, Budzyńska Anita – 5, Łuczak Klaudia – 2, Łęgowska Monika -7.

Bramki dla SPR Łukovia Łuków: Molenda Aleksandra – 6, Fabisiak Agata – 6, Warpas Weronika – 4, Rogulska Monika – 3,Fejtko Paulina – 1, Nowosielska Joanna – 1, Karolak Daria - 1.

MKS Truso Elbląg  – GUKS Dwójka Łomża 26 : 31 (15 – 13)