Porażka Jakuba Gewerta we Wilnie

2012-08-02

W dniach od 28 lipca do 5 sierpnia w stolicy Litwy, Wilnie odbywał się seniorski turniej ITF Futures Lithuanian President Cup z pulą nagród 10 000 USD $, w którym wziął udział gnieźnianin Jakub Gewert.

Niestety po bardzo pechowym losowaniu, nasz zawodnik nie sprostał w 1 rundzie turnieju Duńczykowi Jesper Jensen Korsbaek\'owi, przegrywając po długim trzy godzinnym meczu 1-6 6-2 3-6. Mecz był rozgrywany w bardzo trudnym warunkach atmosferycznych, temperatura osiągała momentami 35 stopni Celsjusza a do tego wiał silny i porywisty wiatr, który znacznie utrudniał grę.

Przebieg meczu:
Pierwszy set zaczął się znakomicie, Jakub wygrał swoje podanie a potem miał 3 szansę na przełamanie serwisu przeciwnika. Niestety tak się nie stało, w szeregi naszego zawodnikami weszło małe załamanie i przegrał tego seta gładko w stosunku 1-6.

Drugi set to koncertowa gra naszego zawodnika, który po zmianie taktyki gry, wyglądał znacznie lepiej na korcie. Długie trzymanie piłki w korcie pozoliły na wybicie z rytmu świetnie dysponowanego tego dnia Korsbaeka. Wynik 6-2 dla Gewerta.

Trzeci set to znowu lepsza gra na początku Duńczyka, który obejmuje szybkie prowadzenie w gemach 2-0, potem następuje powrót do gry naszego zawodnika i remis 2-2, ale na tym koniec. Chwila dekoncentracji i 11 piłek przegranych z rzędu kosztuje Gewerta porażkę w tym meczu i odpadnięcie z całego turnieju.

Jakub GEWERT - Jesper Jensen KORSBAEK 1-6 6-2 3-6

W najbliższym tygodniu Jakub będzie kontynuował starty w Europie. Wystąpi w międzynarodowym turnieju o \'\'Pohár starosty města Letohradu\'\' w Republice Czeskiej.

Jakub, za pośrednictwem naszego serwisu chciałby podziękować również  innym sponsorom, którzy wspierają go w jego sportowej karierze, a są to: