Porażka MKK Gniezno w Sierakowie

2009-10-19

Od porażki w Sierakowie  sezon 2009/10 rozpoczęli kadeci MKK Gniezno. Początek meczu był bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie osiągnęła znaczącej przewagi. W 9 min. pierwszej kwarty było 11:10 dla gnieźnian i wtedy to drużyna z Sierakowa pokazała, że tego dnia będzie bardzo groźna w rzutach z dystansu. Trafione dwie rzuty sprawiły, że zespół gospodarzy prowadził po tej części spotkania 16:11. Początek drugiej kwarty to całkowita dominacja Kormorana. Nasi zawodnicy nie trafiali rzutów z dystansu, zawodziła również obrona, w efekcie czego gracze z Sierakowa w 6 min. prowadzili już 36:13. Przerwa na żądanie dla trenera pozwoliła uporządkować i uspokoić w pewnym stopniu grę i do końca pierwszej połowy przewaga gości nie powiększyła się. Wynik na tablicy po pierwszej połowie,  to 42:22.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od kilku prostych strat zawodników MKK, co skrzętnie wykorzystali przeciwnicy. Do 5 min tej części gry nasi zawodnicy nie znaleźli drogi do kosza gospodarzy, natomiast Sieraków rzucił 8 pkt. Przez resztę czasu tej kwarty MKK broniło się na całym boisku, w wyniku czego odrobiło kilka oczek. Ostatnia część meczu to nadal bardzo twarda obrona  przez zawodników MKK i próby wyprowadzania szybkich kontrataków. W tej kwarcie młodzi gnieźnianie znowu toczą bardzo wyrównaną walkę, a ciężka praca w obronie pozwala zdobywać   punkty. Ta odsłona kończy się wygraną MKK 26:21, jednak wynik końcowy,  to 80:57 dla gospodarzy.

Aktualni v-ce mistrzowie Polski - drużyna Kormorana zagrała na bardzo wysokiej skuteczności  rzutowej, czego niestety nie można powiedzieć o zawodnikach z Gniezna. Liczymy jednak na poprawę tego elementu  oraz, że nasi zawodnicy wyciągną indywidualne wnioski, co pozwoli im pokonać zawodników z Sierakowa w meczu rewanżowym.

UKS KORMORAN Sieraków : MKK Gniezno   80 : 57   (16:11, 26:11, 17:9, 21:26)

Punkty dla MKK: Nowiński 17, Zimróz 14, Brenk 7, Kujawski 6, Kuliński 4, Szeszycki 4, Rominiecki 3, Łepski 2, Mazur 0, Zakęs 0, Sadło 0

Kolejny mecz drużyna MKK rozegra w Gnieźnie 22 października o godz. 17:30 , w którym podejmie drużynę Kasprowiczanki Ostrów Wlkp. ZAPRASZAMY KIBICÓW NA TO SPOTKANIE!