Porażka MKS MOS Gniezno przed własną publicznością - Foto relacja

2013-03-17

W niedzielę 17 marca piłkarki ręczne MKS MOS rozegrały kolejny mecz o Mistrzostwo II ligi kobiet. Tym razem do „Pierwszej Stolicy” przyjechała drużyna GMTS Sparta Gubin. W pierwszym pojedynku obu ekip padł wynik korzystny dla gnieźnianek 27:25.

Od początku spotkania, którego areną była gnieźnieńska hala GOSiR przy ulicy Paczkowskiego, drużyna MKS MOS nie radziła sobie z obroną gubinianek. Gnieźnianki atak pozycyjny grały wolno i do tego były zbyt statycznie. W obronie panował chaos. Sparta bez żadnego trudu zdobywała bramę za bramką. Już w 13’ MKS MOS przegrywał 8:3. Po zmianach w składzie gnieźnianki odrobiły nieco dystansu do przeciwniczek. Niestety ostatnie 5’ tej części meczu ponownie dziewczęta z Gniezna zagrały źle. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Sparty Gubin 18:9.

Po przerwie gra się zdecydowanie wyrównała ale zespół z Grodu Lecha nadal popełniał za dużo błędów własnych co nie pozwalało odrobić strat z I połowy meczu. Niestety całe zawody zakończyły się wygraną drużyny przyjezdnej. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka po słabej grze przegrały ze Spartą Gubin 34:24.

Za tydzień gnieźnieński zespół czeka wyjazd na Dolny Śląsk do Lubina.

MKS MOS Gniezno: Daria Tarczyńska, Kobyłecka Lidia – bramkarka, oraz zawodniczki pola: Ewa Zimna, Lena Burdzińska (3), Martyna Bigoszewska (3), Marta Jerzakowska (7), Klaudia Łuczak (1), Katarzyna Tomaszewska (6), Marcelina Dłutkowska, Agata Hahn (1), Natalia Różewska (2), Monika Dolata, Marta Wojtkowiak (1), Anita Budzyńska, Agnieszka Tarczyńska (1).

GMTS Sparta Gubin: E. Janecka (1), J. Berenc (2), J. Urban, M. Janecka (3), K. Kaniewska (5), A. Snarska (1), E. Szafrańska (5), J. Kostka-Kozioł (6), M. Mielczarczyk (3), K. Sibińska, S. Włodarczyk (9), A. Ziemnicka.