Porażka Mieszka Gniezno na własnym trenie na inaugurację rozgrywek czwratoligowych

2011-08-13

Po ostatnich zawirowaniach w przyznaniu licencji na występny w rozgrywkach wielkopolskiej IV lidze grupie północnej w sezonie 2011/2012 piłkarze Mieszka Gniezno w sobotę 13 sierpnia rozpoczęli bój o pierwsze punkty. Przeciwnikiem biało-niebieskich, na własnym boisku przy ulicy Strumykowej był lider tabeli po pierwszej serii mistrzowskiej drużyna Gromu Plewiska. Niestety piłkarze Mieszka Gniezno musieli uznać wyższość swojego rywala i ulegli liderowi tabeli w stosunku 2:1.

Pierwszą groźną sytuację w meczu gnieźnianie stworzyli już w 3 minucie meczu. Po indywidualnej akcji Daniela Szymańskiego piłkarze ze Strumykowej był bliscy objęcia prowadzenia, jednak w piłkę w polu karnym nie trafił Michał Góralski. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. I w 8 minucie spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie 1:0. Pozostawiony bez opieki przed polem karnym Adrian Napierała obrócił się z piłką i precyzyjnie uderzył pokonując Szymona Menza. Od tego momentu goście przeważali a Mieszko szukał swojej szansy w kontratakach, które kończyły się jednak przed polem karnym przeciwników. Wynik pozostawał bez zmian i po pierwszej połowie Mieszko przegrywał więc z Gromem 0:1.

Druga część meczu rozpoczęła się dla Mieszka Gniezno fatalnie. Tomasz Zimnik interweniując nie trafił w piłkę a ratujący sytuację po tym kiksie Krzysztof Jackowiak zmuszony był faulować przeciwnika tuż przed polem karnym. Z rzutu wolnego precyzyjnym strzałem popisał się Norbert Okonowski i było 2:0. I szkoda tak pechowo straconej bramki bo w drugiej części podopieczni Przemysława Urbaniaka zagrali odważniej i zdecydowanie lepiej. W sześćdziesiątej minucie prawą stroną pomknął z piłką Patryk Kryszak, który zmienił w drugiej połowie Szymona Romela. Precyzyjne dośrodkowanie wykorzystał Michał Góralski i zdobył kontaktową bramkę dla Mieszka. W osiemdziesiątej minucie bliscy zdobycia gola byli goście. Uderzoną przez Adriana Napierałę piłkę z linii bramkowej wybił Szymon Menz. Napastnik Gromu głośno protestował sugerując, że bramkarz Mieszka złapał piłkę już w za linią bramkową. Sędzia ukarał go żółtą kartką a jako, że była to już jego druga karta tego koloru w tym spotkaniu Napierała zobaczył też czerwony kartonik i musiał opuścić boisko. Pomimo ambitnej postawy zawodnikom Mieszka nie udało się niestety doprowadzić do wyrównania i mecz zakończył się zwycięstwem gości 2:1

Warta Międzychód                  3-1     Noteć Czarnków
1920 Mosina                             -     Czarni Wróblewo     14 sierpnia, 16:00
Błękitni Owińska                      4-0     Sparta Złotów