Porażka Mieszka w ostatnich minutach meczu

2009-10-25

Trzecioligowi piłkarze Mieszka Gniezno rozegrali kolejne swoje spotkanie ligowe i niestety przegrali. Biało-niebiescy w sobotę 24 października po dobrej grze, ulegli w meczu wyjazdowym w Świeciu miejscowej drużynie Wdy  0:1

Spotkanie od początku miało bardzo wyrównany przebieg i nie było widać różnicy pomiędzy obiema drużynami pod względem zajmowanych miejsc w tabeli ligowej. Gnieźnienie raz po raz stwarzali groźne sytuacje pod bramką swojego rywala. Tak było w 30 minucie gry, kiedy to kolejno na bramkę gospodarzy strzelali Muszyński i Marciniak. Kolejną sytuację do zdobycia bramki Gnieźnianie mieli w 45 minucie, kiedy to Marciniak po radzie zakończonym w polu karnym, dograł piłkę do Mateusza Bereźnickiego. Niestety i tym razem zawiodła skuteczność strzelecka młodego Mieszkowca, gdyż strzał był niecelny. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron Gnieźnianie rozpoczęli  bardzo dobrze drugą połowę, osiągając zdecydowaną przewagę. W 46 minucie znakomitą sytuację zmarnował Mariusz Piotrowski, który przestrzelił dobitkę z trzech metrów po strzale z rzutu wolnego Tomasza Lewandowskiego. Kolejne minuty to wyrównana gra obu zespołów. I kiedy wydawało się że mecz zakończy się remisem i podziałem punktów w tabeli ligowej, w 87 nieporozumienie w polu karnym Mieszka, wykorzystał Mariusz Barlik, który pokonał Karola Podlawskiego. Pomimo ambitnej postawy i dobrej gry do ostatnim sekund sobotniego pojedynku,  Gnieźnianie przegrali 0:1.

Kolejnym przeciwnikiem Mieszka Gniezna w sobotę 31 października na własnym boisku przy ulicy Strumykowej będzie Victoria Koronowo. Początek meczu zaplanowano na godzinę 14.00.

Mieszko zagrał w składzie: Podlawski - Piotrowski, Lewandowski, Urbaniak, Jackowiak - Chęciński, Bereźnicki, Kamiński, Marciniak, Muszyński - A. Mokrzycki.