Porażka juniorów starszych Mieszka-Carbon Gniezno z Lechitą Kłecko

2013-08-09

Przygotowujący się do nowego sezonu juniorzy starsi Mieszka Gniezno rozegrali pierwszy sparing. Gnieźnianie przegrali 2-4 z występującym w klasie okręgowej zespołem Lechity Kłecko, jednak występ ten należy ocenić pozytywnie, zwłaszcza drugą połowę. Biało-niebiescy wystąpili w tym pojedynku bez kilku podstawowych zawodników ale z kilkoma nowymi graczami którzy najprawdopodobniej wzmocnią zespół.

Początek meczu był bardzo nieudany w wykonaniu naszego zespołu. Dużo błędów indywidualnych, niecelne podania i błędy w ustawieniu szybko wykorzystali gospodarze strzelając dwie bramki już w 7 i 8 minucie meczu. Na szczęście z czasem biało-niebiescy zaczęli grać coraz śmielej zagrażając co jakiś czas bramce Lechity.

Na efekty musieliśmy czkać do drugiej połowy która był zdecydowanie lepsza w wykonaniu juniorów Mieszka. W 54 minucie po znakomitej akcji od własnego pola karnego na czystej pozycji znalazł się Adrian Łucki i bez problemów pokonał bramkarza z Kłecka. W 70 minucie do wyrównania doprowadził po strzale z rzutu wolnego Damian Pankowski. W tym okresie uwidoczniła się przewaga naszego zespołu, który co chwila stwarzał zagrożenie pod bramką drużyny z Kłecka. Niestety ani Adrian Łucki ani Szymon Menz nie potrafili wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Skuteczniejsi okazali się bardziej doświadczeni gracze z Kłecka strzelając dwie bramki po skutecznych kontrach w 80 i 86 minucie meczu. Szkoda tylko że sędzia nie zauważył ewidentnego faulu bramkarza na Adrianie Łuckim jednak nie wynik był najważniejszy tyko możliwość sprawdzenia się z dobrym zespołem.

Lechita Kłecko - Mieszko Gniezno 4-2 ( 2-0 )

bramki: Adrian Łucki, Damian Pankowski

Skład drużyny juniora starszego Mieszko-Carbon: Menz - D.Łucki, J.Miemietz, Zacholski, P.Miemietz - Pankowski, Zawadka, Pawłowski, Januchowski - Waluszyński, A.Łucki, a także Miczyński, Capaja