Porażka juniorów starszych Mieszka

2013-04-22

Drugiej porażki doznali juniorzy starsi Mieszka Gniezno w walce o Mistrzostwo Wielkopolski. Tym razem biało-niebiescy przegrali w Tarnowie Podgórnym z miejscową Tarnovią 1-4 pomimo iż przez długi czas wydawało się że jest szansa nawet na zwycięstwa gnieźnian. Decydująca była sytuacja z 70 minuty spotkania gdy sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki dla Mieszka na 2-1 przez Damiana Pankowskiego, uznając że zawodnik Mieszka był na spalonym.

Mecz mógł zacząć się znakomicie dla Mieszka, jednak Dominik Jabkiewicz w 2 minucie meczu mając pustą bramkę nie trafił z 10 metrów. Później pojedynek był bardzo wyrównany bez sytuacji bramkowych. Jednak błąd w kryciu w 35 minucie przy rzucie wolnym i gospodarze wychodzą na prowadzenie 1-0.

Znakomicie zaczęła się druga połowa dla biało-niebieskich. Bramkę wyrównującą dla gości zdobywa Dariusz Urbaniak po wrzutce z rzutu rożnego Patryka Kryszaka. W tej części gry wydawać się mogło że szale zwycięstwa mogą przechylić się na szalę juniorów Mieszka. Niestety sytuacja z 70 minuty miała brzemienny wpływ na wynik spotkania. Chwilę po nieuznanej bramce dla Mieszka gospodarze zdobywają bramkę na 2-1 a po dwóch minutach podwyższają prowadzenie na 3-1. Końcowe 15 minut to już niestety ,,radosna" gra naszej drużyny zwłaszcza w obronie co skończyło się utratą czwartej bramki w 88 minucie gry.

Za tydzień biało-niebiescy podejmują juniorów Promienia Opalenica i najwyższa pora na przełamanie złej passy!

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Mieszko Gniezno 4-1 ( 1-0 )

Bramka: Dariusz Urbaniak

Mieszko: Mikołaj Miczyński - Dawid Różewski, Dariusz Urbaniak, Jakub Miemietz, Hubert Zacholski - Dominik Jabkiewicz (46 Robert Pepliński), Damian Garstka, Dawid Łucki (65 Patryk Jankowski), Adrian Kaźmierczak (46 Alan Polus) - Patryk Waluszyński  (46 Patryk Kryszak), Damian Pankowski (72 Miłosz Świstowski)