Porażka na koniec sezonu MKS MOS Gniezno

2010-05-14

W środę 12 maja gnieźnieńskie szczypiornistki MKS MOS wyjechały na Dolny Śląsk na zaległy, ostatni mecz w tegorocznych rozgrywkach o Mistrzostwo II ligi kobiet. Tym razem podejmowane były przez MKS Victorię Świebodzice. Pierwsze spotkanie w Gnieźnie zakończyło się wygraną gości dwoma bramkami.

Gnieźnianki stawiły się na hali sportowo-widowiskowej w Świebodzicach po ponad 6 godzinnej podróży. Stawiły się tam 10 minut przed planowanym rozpoczęciem meczu. Mimo zmęczenia bardzo bojowo przystąpiły do spotkania. Niestety początek meczu to przewaga zespołu gospodarzy. Widać było po zawodniczkach MKS MOS zmęczenie i brak normalnej rozgrzewki przedmeczowej. W 8’ meczu drużyna z Dolnego Śląska prowadziła 4:1. Od tego momentu gra zaczęła się wyrównywać a nawet stopniowo do głosu zaczęły dochodzić gnieźnianki. W 13’ był już remis 4:4. Dziewczyny  z Grodu Lecha bardzo dobrze broniły mając za swoimi plecami wsparcie w bramkarce Darii Siudeji. Niestety na świetlnej tablicy co chwila widniał remis. Szkoda bo nasze piłkarki ręczne nie wykorzystały kilku 100% sytuacji do zdobycia bramki. Ta część meczu zakończyła się wynikiem 9:9.

Druga połowa rozpoczęła się ponownie celnymi trafieniami ekipy ze Świebodzic. Szczypiornistki z Gniezna odpowiedziały bramką dopiero w 38’ meczu. To trafienie dodało im animuszu. Celnie trafiały jeszcze czterokrotnie pod rząd nie tracąc w tym momencie żadnej bramki. W 44’ MKS MOS prowadził 12:14. Wydawało się że nie będzie już można zatrzymać rozpędzonych gnieźnianek. Niestety podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka przy bardzo dobrej grze w obronie seryjnie marnowały sytuacje „sam na sam” z bramkarką gospodarzy. W samej II połowie nie wykorzystanych takich sytuacji było 7. Do tego doszły niewykorzystane 3 rzuty karne. Ostatecznie z parkietu gnieźnianki zeszły pokonane w stosunku 19:17.

MKS MOS w tegorocznych rozgrywkach o Mistrzostwo II Ligi kobiet zajęły dobre IV miejsce. Trenerzy są zadowoleni z sezonu. Gnieźnianki zajęły wyższe miejsce niż w zeszłorocznym debiucie i do tego prezentując zdecydowanie lepszy handball.

MKS MOS Gniezno: Monika Kowalczewska, Daria Siudeja – bramkarki, zawodniczki pola: Marta Kostencka, Lena Burdzińska (2), Martyna Bigoszewska (3), Natalia Troszak, Marta Urbańska (4), Agnieszka Tarczyńska (2), Natalia Staszkiewicz,  Agata Hahn (1), Paulina Stachowiak (5).

MKS Victoria Świebodzice: N. Grzelak, P. Bobuś, A. Grochowska (3), N. Świtaj, D. Jurczyk (3), M. Torzecka (1), D. Moser (1), M. Kuriata (1), Monika Kuriata (2), M. Malborska (1), J. Młyńczyk, A. Janik (6), K. Legińska (1), M. Wilmańska.