Porażka na własne życzenie juniorów starszych Mieszka-Carbon Gniezno

2013-09-15

Porażką na własne życzenie zakończył się mecz juniorów starszych Mieszka-Carbon Gniezno w Kostrzyniu w niedzielę 15 września z juniorami Lechii Kostrzyn. Biało-niebiescy przegrali 0-1 choć początek meczu  nie zapowiadał tak czarnego scenariusza.

Pierwsze 20 minut to wyraźna dominacja gnieźnian, ale strzały Polusa, Deniza, Waluszyńskiego albo były minimalnie niecelne lub bronił bramkarz gospodarzy. Po okresie wyraźnej dominacji gości mecz się wyrównał a juniorzy Lechii od czasu do czasu zaczęli zagrażać bramce Szymona Menza.

Jedyna bramka w meczu padła w 60 minucie gdy zawodnik gospodarzy kopnął piłkę w kierunku bramki Mieszka a nasz bramkarz, myśląc że piłka opuści boisko, nie interweniował, a ta wtoczyła się przy słupku do bramki gnieźnian. Kolejne minuty to próby odrobienia strat przez gości jednak dobrze grający w defensywie juniorzy Lechii dowieźli jednobramkowe zwycięstwo do końca spotkania. Po tej porażce biało-niebiescy mający w planie awans do grupy  mistrzowskiej muszą wygrywać pozostałe mecze gdyż margines błędu już został wykorzystany.

Za tydzień w niedzielę 22 września juniorzy Mieszka-Carbon zagrają kolejny mecz mistrzowski. O godzinie 14.00 w Witkowie zmierzą się z juniorami Vitcovi.

Lechia Kostrzyn - Mieszko Gniezno 1-0 ( 0-0)

Mieszko-Carbon Gniezno: Szymon Menz - Nikodem Góralski, Jakub Miemietz ( 55  Hubert Zacholski ), Dawid Łucki, Miłosz Świstowski - Damian Pankowski,  Damian Garstka ( 85 Andreas Wakatinakis ), Patryk Waluszyński, Alan  Polus ( 75 Kamil Pawłowski ) - Daniel Bartkowiak (46 Adrian Łucki ),  Jakub Deniz (65 Jakub Januchowski) bez gry: Patryk Miemietz